Повторний тендер має відбутися за 3 тижні.

Тендер на закупівлю «пакунків малюка» в Україні знову перенесли — тепер на 3 тижні. Про це повідомляє прес-служба офіційного представництва «Пакунок маляти».

В організації зазначають, що причина — «слабка тендерна документація, що лишає лазівки для корупції».

Представництво нагадує, що право на проведення тендеру отримали ДП «Українські спеціальні системи» (УСС), які до цього часу начебто спеціалізувалися виключно на закупівлях комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення. Замовником закупівель виступає Міністерство соціальної політики України.

«За тиждень до крайнього терміну подачі пропозицій на тендер УСС на прохання Міністерства змінили тендерну документацію, і додали нову вимогу від учасників – надати гарантійні листи на товар конкретного постачальника. Водночас із цим, постачальник відмовляється давати такі листи всім, окрім обраних компаній (нібито «авторизованих» в Мінсоцполітики). У зв’язку з цими обставинами, один з учасників тендеру подав скаргу в АМКУ на ці вимоги, і в день подачі тендерних пропозицій УСС визнав факт порушень. А також, скасував свої ж зміни тижневої давності та переніс термін подачі на тендер на три тижні» — кажуть в представництві «Пакунок маляти».

В організації наголошують також, що УСС начебто не має відповідного досвіду закупівель такого масштабу (620 млн грн).

Також представництво «Пакунку маляти» зазначає, що «залишилось не більше декількох десятків Пакунків на всю Україну», і що батькам через це надають допомогу у вигляді грошової компенсації за пакунок на картку «ПриватБанку».

З посиланням на дані Розрахункової палати представництво стверджує, що «розміру грошової компенсації вартості «Пакета малюка» в 5 тис. грн недостатньо для самостійного придбання батьками немовлят повного переліку товарів, що входять у «бебібокс». Так, при придбанні аналогічних речей вроздріб його вартість фактично збільшується з 5 до 9 тис. грн.».

Редакція Kyiv Media намагається отримати коментарі.

Як ми повідомляли, на початку травня в регіонах залишалося лише 5 тисяч «пакунків малюка» при народжуваності у 25 тисяч дітей на місяць.

Фото: прес-служба