Протягом двох тижнів не працюватимуть ТРЦ, ресторани, фітнес-центри та новорічні локації.

Починаючи з 00:00 8 січня до 00:00 25 січня у Києві, як і в усій країні, починається дія локдауну задля зниження рівня захворюваності на коронавірус. У КМДА нагадали перелік додаткових заборон, введених урядом на цей період.

 • Торгівля та громадське харчування

Протягом 8 – 24 січня забороняється приймати відвідувачів у ресторанах, кафе та барах. Заклади громадського харчування зможуть працювати на виніс та доставляти замовлення за адресою за допомогою кур’єрських служб.

Заборонена також робота непродовольчих ринків та ярмарків. Не дозволено приймати покупців у непродовольчих магазинах, проте ці групи товарів можна доставляти адресно.

Зможуть працювати та приймати покупців магазини, понад 60% площі яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин.

Торгівля пальним дозволяється.

Торговельним центрам приймати відвідувачів заборонено. Проте деякі магазини, які розташовані в ТРЦ і торгують дозволеними групами товарів, працювати будуть, якщо у ТРЦ є окремий вхід до цих магазинів.

 • Побутове обслуговування

Суб’єктам господарювання, які провадять діяльність у сфері побутового обслуговування населення, приймати відвідувачів заборонено.

Зможуть працювати: фінансові установи, заклади та підприємства, що надають фінансові послуги і здійснюють діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей, також оператори поштового зв’язку.

Можна провадити медичну практику, ветеринарну практику.

Дозволена діяльність автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльність з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.

Перукарні та салони краси зможуть працювати за попереднім записом.

Робота готелів дозволяється, проте зони спільного харчування у них працюватимуть лише із 6:00 до 11:00.

 • Культура, дозвілля, спорт

Із 8 до 24 січня забороняється проведення всіх масових заходів – розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших. Також заборонено приймати відвідувачів у закладах культури та інших закладах розважальної діяльності.

Забороняється діяльність культових споруд та молитовних приміщень, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів до 1 особи на 5 кв. м. Забороняється проведення релігійних заходів на відкритому повітрі, під час яких не забезпечено дотримання дистанції 1,5 м між присутніми.

Забороняється приймати відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах. Заборона не стосується спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

Дозволяється проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів. Умова – дотримання санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників.

 • Новорічні локації

Новорічні локації у столиці припиняють свою роботу на час дії додаткових протиепідемічних обмежень. Зокрема, має бути зупинена робота святкових концертів, ярмарків, у тому числі продуктових, атракціонів, ковзанок тощо.

 • Освіта

Забороняється відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

“Тобто, в освітніх закладах Києва зимові канікули триватимуть до 10 січня. Після зимових канікул, із 11 січня, заклади освіти працюватимуть у дистанційному форматі. У звичайному режимі продовжать роботу лише дитячі садочки”, – роз’яснює КМДА.

 • Транспорт

Громадський транспорт – трамваї, тролейбуси, автобуси та маршрутні таксі – буде перевозити ту кількість пасажирів, скільки вільних місць є у салоні.

Інтервал руху громадського транспорту протягом 8-24 січня, може бути змінено.

Окрім того, можливе обмеження на вхід пасажирів на станціях метро для уникнення скупчення людей на платформах та у вагонах поїздів.

Про відповідні зміни пасажирів інформуватимуть через звукові оголошення у салонах рухомого складу та на станціях метрополітену.

Міська влада закликає киян не користуватися громадським транспортом без нагальної потреби!“, – ззаначає КМДА.

 • Державні установи та структури

Державним установам та структурам, що розташовані у Києві, рекомендовано максимально перевести роботу у дистанційний режим.

 • Центри надання адміністративних послуг

Центри надання адміністративних послуг надаватимуть лише надзвичайно важливі послуги.

Зокрема:

 1. видачу готового паспорта громадянина України у формі ID-картки;
 2. видачу паспорта громадянина України в разі вклеювання фотокартки;
 3. повернення паспорта громадянина України (свідоцтва про народження якщо подавався оригінал) у разі реєстрації місця проживання;
 4. видачу готового дозволу на працевлаштування;
 5. комплексну послугу при народженні дитини:
 • свідоцтво про народження дитини;
 • отримання соціальної допомоги;
 • реєстрація місця проживання дитини;
 • посвідчення багатодітної сім’ї;

6.  дозвіл на працевлаштування іноземців;

7.  інші адмінпослуги, у невідкладних випадках, які підтверджуються відповідними документами.

У Києві ЦНАПи надають електронні послуги. Їх можна замовити через особистий кабінет.

 • Перевірки та штрафи

Заборонено перебувати в громадських місцях, транспорті без вдягнутих захисних масок; перебувати на вулицях без документів, що посвідчують особу; самовільне залишати місця самоізоляції, обсервації.

У Києві контролюватимуть дотримання протиепідемічних заходів Національна поліція, Держпродспоживслужба та «Муніципальна охорона». Недотримання протиепідемічних обмежень є адміністративним правопорушенням та загрожує штрафом.

Закликаємо киян не виходити з дому без нагальної потреби, відповідально ставитися до свого здоров’я та здоров’я тих, хто поруч”, – наголосили в КМДА.

Фото: Фейсбук