За словами Кличка, новий закон - це загроза швидкій реалізації проєктів у Києві.

Про це столичний міський голова Віталій Кличко розповів в ефірі програми «Київ. NewsRoom» на телеканалі «Київ».

Він зауважив, що новий законопроєкт “Про столицю України – місто Київ” – це лише політична боротьба. Саме тому, голосів за це закон не набрали і його прийняття перенесли.

“Усі це розуміють. Адже пояснити, що цей закон принесе громаді вони не можуть, консультації з європейськими партнерами не проведені. Але вони кажуть, що цей закон дуже важливий. І треба призначити людину зверху, яка буде керувати Києвом, але не мер, якого обрали кияни”, – наголосив Кличко.

Він зауважив, що наразі співпрацює з депутатами та комісіям, щоб новий закон про столицю не був прийнятий у Раді. Адже два керівника в місті створять соціальну напругу та проблеми швидкої реалізації проєктів.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №2143-3 “Про місто Київ – столицю України” 3 жовтня 2019 року. Так, метою проєкту закону №2143-3, зокрема, є оптимізація системи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади в Києві через уточнення повноважень цих органів.

15 липня 2020 року Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту ухвалити документ у другому читанні.

Восени 2021 року перший заступник Голови ВР Олександр Корнієнко повідомив, що комітет планує повторно розглянути відповідний законопроєкт у другому читанні.

Невдовзі після цього комітет рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні проєкт закону №2143-3 “Про місто Київ – столицю України” з урахуванням пропозицій і зауважень Головного юридичного управління Апарату ВР. Окрім цього, рекомендовано ухвалити в другому читанні суміжний законопроєкт №4298 “Про внесення змін до Закону України “Про місцеві державні адміністрації” та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні”.

Так, народні депутати мали намір застосувати спеціальну процедуру до розгляду в другому читанні обох проєктів законів, однак на пленарному засіданні парламенту 18 листопада вони домовилися не робити цього.

Поточна шоста сесія Верховної Ради триватиме 21 січня 2022 року. Сьома сесія розпочнеться у вівторок, 1 лютого.

Раніше, Рада Європи розкритикувала закон про столицю.

Фото: Фейсбук