Внесення змін до законопроекту вважають необхідними, адже це вимова часу та суспільства.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Володимир Бондаренко, заступник міського голови та секретар Київської міської ради, під час круглого столу «Нова редакція Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» через призму Європейської хартії місцевого самоврядування» розповів, що зміни Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» є вкрай необхідними, оскільки це вимога часу та суспільства. Водночас Бондаренко наголосив, що для початку необхідно вирішити низку проблемних питань, щоб забезпечити дієвість Закону.

«Маючи широку автономію у вирішенні питань місцевого значення, ми маємо говорити саме про те, що держава не може бути наділена функцією тотального контролю за усіма рішеннями місцевого самоврядування, адже сталою є практика, коли держава контролює виконання делегованих нею повноважень та не втручається в реалізацію основних. Збалансованість цього нагляду і є запорукою реальної самостійності місцевого самоврядування», – прокоментував Володимир Бондаренко питання державного нагляду за місцевим самоврядуванням, яке пропонують автори законопроекту.

Окрім цього, секретар Київради додав, що в законі має бути визначений чіткий механізм фінансового забезпечення виконання органами місцевого самоврядування делегованих державою повноважень, а також положення майбутнього Закону повинні узгоджуватись із законодавством про службу в органах місцевого самоврядування та статус депутатів місцевих рад.

«Переконаний, що час вимагає чіткого, зрозумілого та простого в реалізації механізму відкликання депутата місцевої ради на вимогу громади», – зазначив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови також наголосив, що вважає за доцільне проведення консультацій для узгодження всіх спірних та не до кінця врегульованих моментів.

До слова, організаторами круглого столу були Комітет із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування. Захід відбувся у форматі відео конференції на платформі ZOOM.

Фото: Facebook