Солдат з вищою освітою в російській армії — велика рідкість.

Днями Головне управління розвідки Міноборони опублікувало список російських військових, які вчиняли воєнні злочини у селищі Бородянка. Журналісти «Слідства.Інфо» провели розслідування і опублікували біографічні дані деяких із цих істот.

Більшість росіян з списку МО — не старші за 22 роки, майже кожен не має вищої освіти. Принаймні частина з них досі живі — вони активні у соцмережах.

Зокрема, встановили особу 20-річного рядового-гранатометника Павла Пєтрова. Призвали до армії менше року тому. До цього юний окупант, як свідчать його соцмережі, розпивав спиртні напої та вживав наркотики. У грудні минулого року Петров отримав грамоту від командира десантно-штурмового полку за «добросовестное исполнение должностных обязанностей». 10 квітня росіянин виклав фото, імовірно, з України або десь біля її кордонів.

Ще один окупант, — заступник командира взводу та командир бойової машини, 31-річний сержант Анатолій Возісов. Возісов не здобув освіти, лише закінчив 11 класів і відразу ж пішов «служить». Судячи з фотографій у соцмережах, Анатолій поміж контрактною службою не забував і про гулянки.

Ще один росіянин, особу якого встановили журналісти, — 27-річний сержант Дмітрій Горбунов, який обіймає посаду командира бойової машини. Для дорослого життя йому вистачило 11 класів освіти. Служити в окупаційних військах Дмітрій Горбунов почав у 2014 році. До вторгнення в Україну демонстрував на фото в соцмережах, як п’є горілку, їсть ікру і дивиться радянські фільми. А ще росіянин встиг відгуляти весілля і навіть з’їздити на відпочинок до окупованого Криму.

25-річний рядовий-навідник Констаніт Мартьянов, як і інші з дослуджуваного журналістами списку, обмежився 11-ма класами освіти і в 2016 році вступив на військову службу. Спільні фото з окупантом активно публікує в соцмережах його сестра. А ще вона поширює пропагандистські дописи.

19-річний єфрейтор Владіслав Якімович два роки тому закінчив школу і пішов служити в окупаційну армію. А тепер приїхав вчиняти воєнні злочини в Україні. За посадою Якімович – стрілець і помічник гранатометника. Українці вже дісталися до соцмереж окупанта. «Лучше бы ты мозги себе накачал. Тогда бы понял, что в Украину лучше не ехать. Вас всех там пустят на пушечное мясо! Причем ваши же командиры», — такий коментар з’явився нещодавно під фотографією окупанта у соцмережах.

Фото: Слідство.Інфо