Вишгородську ікону Божої Матері у 1155 році поцупив володимирсько-суздальський князь Андрій Боголюбський, вона досі знаходиться в Росії.

Про це повідомила Православна Церква України.

У повідомленні зазначили, що найбільша реліквія РПЦ Вишгородська ікона Божої Матері була вкрадена з України у 1155 році. Наразі вона досі знаходиться на території Росії. Відомо, що росіяни навіть змінили її назву на Владімірську ікону Богоматері.

За Переданням, ця ікона була написана святим апостолом і євангелистом Лукою в Єрусалимі й зберігалася там до V століття, після чого була перевезена до Константинополя. В 1131 році Константинопольський Патріарх подарував ікону благовірному великому князеві Київському Мстиславові Володимировичу. Цей чудотворний образ був поставлений у дівочому монастирі міста Вишгорода, біля нього відбувалися чудеса та зцілення, і багато паломників приходили вшанувати ікону Вишгородської Божої Матері.

Проте в 1155 році син Юрія Долгорукого (якого сьогодні здебільшого знають як засновника москви), володимиро-суздальський князь Андрій Боголюбський зруйнував частину Вишгорода та, викравши ікону Вишгородської Богородиці, вивіз її до Суздальщини. Викрадену ікону він розмістив у м. Владімір на Клязьмі (нині м. Владімір, РФ). Там вона пробула 235 років. Перед загрозою війська Тамерлана її перевезли до Москви. Довгий час святий образ зберігався у Третьяковській галереї, далі її передали РПЦ у спеціально облаштований храм.

До слорва, на засіданні Священного Синоду помісної Православної Церкви України 21 серпня 2020 року було ухвалене справедливе історичне рішення: визначити день святкування на честь Вишгородської ікони Божої Матері в день пам’яті святого благовірного великого князя Київського Мстислава Володимировича – 28 квітня – та вилучити з церковного календаря попередні три святкування (3 червня, 6 липня та 8 вересня), які були встановлені і пов’язані з московською історією (зустріч ікони та визволення від Тамерлана в 1395 році, визволення від ординського хана Ахмата в 1480 році та кримського хана Махмет-Гірея в 1521 році).

Фото: Фейсбук