Раніше ці педагоги увійшли в рейтинг найкращих вчителів України за версією Global Teacher Prize Ukraine-2021.

Четверо столичних педагогів, які цьогоріч увійшли до рейтингу найкращих вчителів України, поділилися, чим незадоволені в своїй повсякденній роботі.

Найбільше дратує, що на першому плані – оцінки. В математиці залишається прив’язка до якихось формул, в хімії – до знання певних задач, українська мова зводиться до зазубрювання правил, а література – до розуміння жанру, теми, ідеї твору. Мене дратує формальність навчання, коли увага надається сухій теорії та фактажу. Така зацикленість і відірваність від життя в школі – погано і сумно“, – розповів вчитель української мови та літератури Артур Пройдаков.

Артур Пройдаков

Дратує відірваність навчальної програми від життя. Хотів би бачити навчальну програму інтегрованою в життя і наглядно корисною. Дратує, що професія вчителя знецінена і насамперед таке ставлення через мізерну зарплату“, – каже вчитель хімії Гліб Репіч.

Гліб Репіч

Особливо багато нарікань і непорозуміння щодо зобов’язання “зібрати сертифікати” про 150 годин самоосвіти за п’ять років, до того ж, сертифікати від тих, хто має ліцензію на таку діяльність. Але ліцензія – це не завжди якість і не завжди цікаво і корисно для вчителя. Окрім того, міжнародні заходи не враховуються, бо не ліцензовані в Україні. А мені як вчителю англійської цікавіші міжнародні“, – ділиться вчителька англійської мови Валентина Гатальська.

Валентина Гатальська

Насамперед дратує невідповідність нормам кількості учнів у класі. За законом, має бути до 30 учнів, а буває і 35, і 42. Відповідно, коли приміщення не відповідає кількості дітей, всім тісно та некомфортно працювати, вчителі не можуть проводити активності в класі“, – зізналась вчителька початкових класів Оксана Хомич.

 

Оксана Хомич

Також вчителів дратує необхідність заповнювати папери у час, коли є електронні журнали.

Всього в фіналі 10 вчителів, всі вони претендують на головний приз «Нобелівки для вчителів» — чверть мільйона гривень та безліч подарунків. Найкращого педагога країни Global Teacher Prize Ukraine урочисто оголосять у Міжнародний день учителя 2 жовтня.

Нагадаємо, раніше в Яготині на Київщині з’явиться мотузковий парк завдяки вчительці з конкурсу Global Teacher Prize Ukraine.

Фото: КМДА, Фейсбук, liga.net