Київрада хоче створити ландшафтний заказник місцевого значення «Протасів Яр».

Про це заявив сьогодні, 1 червня, заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

Він зазначив, що Київська міська рада мала на меті прийняти рішення щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр». також відведеним під забудову в Солом’янському районі ділянкам мають повернути статус території зелених насаджень. Окружний адміністративний суд визнав протиправними попередні рішення Київради, які дозволяли забодову Протасового яру.

«Суд вирішив, що, голосуючи за проекти рішень, депутати Київської міської ради перевищили повноваження. На думку суду, жоден нормативний акт не передбачає можливості визнання органом місцевого самоврядування раніше прийнятого ним рішення таким, що не відповідає інтересам територіальної громади», – зазначив Володимир Бондаренко.

Також суд дійшов висновку, що Київська міська рада «втрутилася» у право компанії «Дайтона груп» на майно й не розглянула можливість компенсації забудовнику.

Київська міська рада буде оскаржувати це рішення, оскільки Солом’янський район і без того вважається одним із найменш озеленених у Києві.

«Тому збереження великих масивів зелених насаджень є необхідним для якості повітря та мікроклімату району. Наразі на цих територіях планується збудувати три багатоповерхові башти житлового комплексу. Це є неприпустимим. Міська влада буде відстоювати позицію територіальної громади міста та виступає на захисті її інтересів, тому рішення щодо забудови Протасового Яру буде оскаржено», – зазначив Володимир Бондаренко.

Додав, що територія проектованого заказника також дуже цінна з точки зору збереження тваринного світу міста. Надалі Протасів Яр хочуть зробити ландшафтним заказником місцевого значення.

Нагадаємо, у квітні Господарський суд Києва визнав недійсним договір суборенди земельної ділянки у Протасовому Яру між ТОВ «Бора» і ТОВ «Дайтона груп». Рішення про передачу ділянок Протасового яру під забудову підписував колишній мер Києва Леонід Черновецький.

Фото: Фейсбук