Для будівництва підстанції "Укренерго" отримала в оренду земельну ділянку площею 6 га у садового товариства "Тополі" під Києвом. Власник ділянки хотів зобов'язати держпідприємство "поділитися" елекроенергією із його котеджним містечком неподалік. Але забудовник пояснив деталі договору.

Про будівництво підстанції 330 кВ “Західна” поблизу Києва пише “РБК-Україна”.

Зазначається, що у березні 2021 року держпідприємство “Укренерго” анонсувало будівництво такої підстанції за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Варість тоді оцінили у 32 млн доларів, а завершити підстанцію мають у жовтні 2022 року.

Так, компанія “Укренерго” отримала в оренду земельну ділянку площею 6 га у садового товариства “Тополі” (територія Гореницької сільської ради Києво-Святошинського району Київської області). У договорі вказано, що державне підприємство “Укренерго” зобов’язали забезпечити підключення до підстанції електроустановки ТОВ “Садове Товариство Тополі” або будь-яких третіх осіб в межах потужності 30 МВт. Проте, згідно з законом, у державної компанії немає таких зобов’язань.

В матеріалі журналістів вказано – вартість підключення 30 МВт на сьогодні в даній місцевості становить понад 400 мільйонів гривень. За умовами договору оренди, державна компанія фактично дарує ці гроші садовому товариству.

Згідно з інформацією з Youcontrol, єдиним засновником та бенефіціарним власником ТОВ “Садове Товариство Тополі” є киянин Кулагін Олексій Володимирович. Із 2005 року він співзасновник і генеральний директор ТОВ “ОМОКС”, котре очолює групу з 12 компаній-партнерів. Ці компанії реалізовують будівництво житлового комплексу “Чайка”.

Садовому Товариству Тополі належить  23 га земель, із яких 6 га віддали в оренду для будівництва підстанції. На решті 17 га Кулагін планує побудувати котеджне містечко.

Як ви думаєте – чим буде живитися це котеджне містечко? І навряд чи мешканці будинків отримають електроенергію безкоштовно, скоріш за все вони будуть платити за неї, але не державі, а Кулагіну. До речі, дорогу, яка буде вести до майбутнього містечка, теж забудовник розраховує отримати даром – бо її будують державним коштом для підстанції. Ось такі подарунки роблять посадовці “простому” бізнесмену за державні кошти”, – зазначається в статті РБК-Україна.

ОНОВЛЕННЯ від 5.11.21.

До редакції Київ Media 5 листопада 2021 року надійшов лист від імені Олексія Кулагіна, в якому зазначено, що дана інформація є недостовірною і псує “честь, гідність і ділову репутацію” його та компанії, яку він очолює. При цьому громадянин Кулагін зазначив, що від початку недостовірна інформація була поширена на сайті tsn.ua. У той час, як редакція Київ Media зіслалась на статтю видання РБК-Україна “Мінус півмільярда гривень. Як у Київській області знайшли спосіб розкрадати електроенергію“.

Також у листі, окрім заяв про недостовірність інформації, немає детального пояснення, що конкретно було подано недостовірно в матеріалі, написаному на піставі вивчення договору із державною компанією “Укренерго” – саме на цей документ посилалось видання РБК-Україна.

ДОПОВНЕННЯ від 5.11.21

Редакція Київ Media 5 листопада 2021 отримала ще один лист – уже від PR-департаменту девелоперської компанії “ОМОКС”, керуючим якої є Олексій Кулагін (скріншот листа додається). У листі російською мовою йде пояснення, що документи, які отримали журналістим “РБК-Україна” і ТСН, були неправильно трактовані. У листі наводяться цитати пана Кулагіна, який звинуватив журналістів, котрі оприлюднили цей матеріал, у підкупності та вжив щодо них слово “негідники”.

Щодо документа, то зазаначається, що у договорі оренди земель, на яких мають збудувати підстанцію “Західна”, йдеться не про зобов’язання “подарувати” електроенергію житловому комплексу, а про технічні умови. Зокрема вказано, що Олексій Кулагін придбав землі, що розташовані у найбільш зручному для “Укренерго” місці, аби надалі передати їх у постійне пожиттєве користування компанії. Таким чинов в договорі були прописані технічні умови – тобто “право на вкладення приватних інвестицій у забезпечення енергетичної безпеки житлового і промислового фонду Києва та області.

Kyiv Media

Фото:  facebook.com/npcukrenergo