Комплекс, який досі не введено в експлуатацію, зводила компанія BD Holding. Нині вона добудовує ЖК Echo park-2.

Забудовник житлового комплексу Echo park (Петропавлівська Борщагівка, передмістя Києва), компанія BD Holding блокує мешканцям доступ до прибудинкової території через те, що вони вирішили створити ОСББ. Про це йшлося в сюжеті «Київ. Newsroom» телеканалу «Київ».

За словами місцевих, тепер вони не можуть користуватися майданчиком, де раніше паркували автомобілі. Спочатку забудовник нібито привласнив частину цієї території, і облаштував 30 платних паркомісць. А тепер захопив всю ділянку.

Доступ до території перегороджують вантажівкою

«Вони кажуть, це приватна вланість, ми перекриваємо сюди доступ. А чому приватною власністю стала прибудинкова територія, ніхто про це не знає. Ну як під вікнами, прибудинкова територія стала приватною власністю? Тоді питання — хто дає такі документи» — кажуть мешканці.

Люди мають свою версію того, що сталось. Кажуть все, через ОСББ. Об’єднання створили, щоб перейти на прямі контракти з постачальниками комунальних послуг, бо людям, мовляв, урвався терпець. Їх 5 років обслуговує сервісна компанія від забудовника, яка бере за комірне у кілька разів більше.

«У нас вода не знаємо звідки постачається, приїзжав водоканал, казав, що ми ніяк не підключені до каналізації, і забудовник ніяк це не оплачує. І електроенергія, зараз будинок живиться від трансформатора забудовника, електроенергія поставляється по тарифу комерційному. В грудні ми зараз очікуємо вже у районі 6.15 за кіловат» — кажуть люди.

Саме тоді, коли люди вирішили розірвати відносини із забудовником і взялися вирішувати свої комунальні проблеми самостійно — їм перекрили доступ до парковки.

«Ми зробили ОСББ, нас вирішили покарати, покарати яким способом – зробити платне паркування на прибудинковій території» — розповідають постраждалі.

Про причини блокування в’їзду на прибудинкову територію довірена особа власника паркомісць повідомляти журналістам відмовилася.

«Я не коментую такі питання по телефону. Вибачте, до побачення» — сказав чоловік.

За інформацією мешканців, новобудова у якій люди живуть з 16-го року й досі не введена в експлуатацію. Маніпуляції із прибудинкововою територією у таких багатоповерхівках, поширена практика у столиці, — запевняють фахівці.

«Земельна ділянка фактично не знаходиться у власності співвласників багатоквартирного будинку, наскільки я розумію, вона навіть не в користуванні. І переформулювати її забудовнику простіше. Тут питання правоохоронних органів на дії, на свавілля забудовників, щодо привласнення земельної ділянки, щодо не введення будинку в експлуатацію» — розповів Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг.

До поліції звертались неодноразово, кажуть мешканці. Востаннє після перекриття території вантажівкою.

«Коли була там розміщена на території цього ЖК вантажівка, поліція відкрила кримінальне провадження щодо самоуправства. Тому саме ось такі дії щодо розміщення транспорту на території цього комплексу ниці досліджуються. Крім того було складено також і постанову на водія цієї вантажівки щодо паркування у невстановленому місці і порушень правил паркування. В результаті цього конфлікту власне пошкодження отримала і вантажівка. тому відкрите кримнальне провадження щодо пошкодження майна» — кажуть мешканці.

Поки правоохоронці розбираються, біля будинку з’явився металевий паркан. Тепер домагатися справедливості мешканці багатоповерхівки збираються перекриттям столичної Кільцевої.

Раніше мешканці вказаного ЖК вже скаржилися на забудовника — мовляв, BD Holding поводиться як монополіст. На територію вже збудованого ЖК не допускаються сторонні провайдери, охорона, ЖЕК, а тільки свої компанії, афілійовані із забудовником.

Відомо, що зараз компанія зводить ще одну чергу ЖК – Echo Park-2; які умови будуть виставляти мешканцям цього комплексу, поки невідомо.

Генеральним директором BD Holding є Юрій Кватерчук, він же — голова Ради асоціації «Коло українських будівельників». За даними «ЕП», Кватерчук – друг дитинства, кум та бізнес-партнер Володимира Родіна. Родін був помічником колишнього першого заступника голови Офісу президента Сергія Трофімова та колишнім співробітником СБУ. Також Кватерчук нібито причетний до діяльності тіньового ДАБІ, де напрацьовувалися ідеї щодо реалізації корупційних схем в умовах реформування будівельної галузі та визначалася кадрова політика.

Фото: скріншоти