В КМДА заявили, що підрядник, який зніс садибу, «пішов на співпрацю з містом».

З території садиби Барбана, де минулого тижня було майже повністю знесено останню будівлю, забудовник спробував вивезти будівельну техніку. Про це у прямому включенні з місця події розповіла кореспондентка «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Місцеві мешканці, які продовжують чергувати біля садиби, спробували завадити людям, які хотіли вивезти техніку. Серед цих людей упізнали тих, хто зносив садибу Барбана. Поліція, яку викликали на місце, дозволила їм вивезти техніку.

«Виявилось, що один чоловік, який забирав техніку, був тоді на місці події, коли руйнували будинок, і він казав, шо не має відношення до цієї техніки. А сьогодні він приїхав як власник цієї техніки. Це нас збентежило і тому ми викликали поліцію і слідчу групу» — розповіла одна з активісток.

До приїзду копів люди намагалися заблокувати під’їзд до території і не дати вивезти з неї кран. В результаті забудовнику вдалося забрати його з території будівництва, ще одна одиниця техніки поки що залишається на місці.

За словами заступника київського міського голови Володимира Прокопіва, Київрада має намір ухвалити мораторій на реконструкцію історичних будівель.

«На найближчому пленарному засіданні буде розглянуто проект рішення щодо встановлення мораторію на будь-які роботи на історичних будівлях, яким більше 100 років. Будинок може не бути пам’яткою, але власник може отримати всі дозволи на його реконструкцію. І ні місто ні держава не мають механізмів як зберегти будівлі, які можуть бути пам’яткою. Ми встановлюємо мораторій на перелік об’єктів до визначення їхнього статусу, пам’ятка це чи ні. Я впевнений, що таке рішення буде проголосовано більшістю депутатського корпусу в Київраді» — каже чиновник.

Прокопів сказав, що підрядник, який зніс садибу Барбана, «пішов на співпрацю з містом». Компанія погодилася тимчасово зупинити будівельні роботи.

«Підрядна організація, яка там працює, пішла на повну співпрацю з містом, ми запросили в них всю документацію, зараз іде ретельна перевірка документації, вона в них була. Погодилась організація не вчиняти будь-яких дій до моменту поки перевірка не пройде. Тіки вона буде завершена, буде надано висновок, чи можуть вони продовжувати роботи з реконструкції» — зазначив Прокопів.

Як ми писали, о 5 ранку 20 серпня будівельна техніка знищила будинок Барбана кінця ХІХ століття на вул. Обсерваторній 6, в Києві. Відомо, що роботи на садибі веде ТОВ «Інформаційна група «Агентство столичних повідомлень». Поліція відкрила провадження через самоправство забудовника. РНБО постановила садибу Барбана в Києві відновити.

Кілька днів тому на територію садиби начебто накладено арешт, але підтвердження цій інформації поки немає. Будівництво пов’язують з екс-дептатом Київради Негричем.

Фото: Фейсбук