Днями Київський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу забудовника й залишив в силі заборону на будівельні роботи.

ПАТ «Квіти України» просить Окружний адміністративний суд Києва визнати протиправним та скасувати винесений припис про припинення проведення будівельних робіт на об’єкті за адресою вул. Січових Стрільців, 49. Про надходження відповідного позову повідомляє прес-служба ОАСК.

Позивачем зазначене ПАТ «Квіти України», відповідачем – Міністерство культури та інформаційної політики України, третьою особою – Департамент охорони культурної спадщини Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА).

«Суд, зокрема, просять визнати протиправним та скасувати винесений Міністерством культури та інформаційної політики України припис, датований липнем 2021 року, про припинення проведення будівельних робіт на об’єкті «Реконструкція цілісного майнового комплексу з надбудовою для розміщення офісного центру з підземним паркінгом по вул. Січових Стрільців, буд. 49 у Шевченківському районі м. Києва» — вказано в повідомленні.

Наразі суд вирішує питання щодо відкриття провадження за даним адміністративним позовом.

Зауважимо, що зубудовник також судиться з активістами, які виступають за збереження «Квітів України».

Нагадаємо, учора стало відомо, що ПАТ «Квіти України» програло апеляцію у цій справі в Київському апеляційному суді, заборона залишилася у силі.

Як ми повідомляли, знесення «Квітів України» почалося 12 липня. Активістам вдалося проникнути на територію, знести паркан та зупинити роботи: після цього суд наклав арешт на об’єкт і заборонив будь-які роботи.

Пізніше стало відомо, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав припис забудовнику припинити будівництво ще за півтора тижні. Крім того, проект будівництва не був погоджений з Мінкультом, як цього вимагає законодавство.

Нещодавно «Квіти України» таки стали пам’яткою архітектури.

Інвестором будівництва начебто є Rockwill Group, у склад якої входить Rockwill Wealth Solutions Limited (Королівство Велика Британія) та RWS Immobilien (Чехія). Спеціалізація – інвестиційні проекти, керування інвестиціями, реконструкція та реставрація будівевль, зміна призначення і експлуатаціних властивостей нерухомостей. Сума інвестицій в «Квіти України» – начебто в межах 12 мільйонів доларів США.

Фото: Фейсбук