Тепер справу буде розглядати Касаційний суд.

Сьогодні, 4 серпня, Шостий апеляційний суд в Києві позбавив будинок Осипа Родіна, що на Гончара, 71, статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Про це повідомляє The Village.

Судді задовольнили апеляцію власника будівлі – ТОВ «Арікс». Тепер справу буде розглядати Касаційний суд.

Видання зазначає, що на засіданні представник Офісу Генерального прокурора зазначив, що 29 липня Мінкульт надав будинку статус культурної пам’ятки місцевого значення, але не зміг показати документи, які б це підтверджували. За його словами, ці документи – у закритому доступі.

Тепер активісти чекають на публікацію офіційної позиції Міністерства культури та оприлюднення даних щодо статусу пам’ятки місцевого значення, який отримав будинок Родіна.

Як ми повідомляли, 22 вересня 2020 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав садибі Родіна по вул. Олеся Гончара, 71, статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Власник садиби, ТОВ «Арікс», оскаржив наказ в ОАСКу, і той його задовольнив: суд не побачив в будинку ні автентичності, ні будь-якої цінності і постановив, що Департамент вніс будинок до переліку протиправно.

Після цього справа перейшла в Шостий апеляційний адміністративний суд. Позбавлення охоронного статусу, за даними «Мапи», просуває представниця ТОВ «Концепт Плаза» (замовник будівництва).

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Арікс» значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького. Впритул до садиби, по вулиці Олеся Гончара, 69 будується ЖК Franklin Concept House – проект від Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development забудовника Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Фото: Фейсбук