Місцеві мешканці побоюються, що гаражі знесуть під будівництво паркінгу.

Забудовник колишніх земель агрокомбінату «Пуща-Водиця» на Мінському масиві не має права зносити гаражі на цій території, оскільки частина з них перебувають у приватній власності. Про це в ефірі програми «Погоджувальна рада» на телеканалі «Київ» заявив секретар Київради, заступник міського голови Володимир Бондаренко.

Учора противники забудови, аби привернути увагу до проблеми, перекривали у Києві вулиці Рокоссовського та Кондратюка і розкритикували рішення земельної комісії, яка погодилась забудувати Мінський масив. На місці колишнього агрокомбінату хочуть збудувати понад 6 000 квартир: мітингувальники побоюються, що роботи почнуть зі знесення гаражів під багаторівневий паркінг.

«Там є приватна власність на гаражі. Приватна власність, відповідно до закону, є непорушною. Тобто ніхто завтра не приїде і бульдозером їх знести не може — це може бути лише шляхом викупу, якщо власники погодяться їх продати. Виникає виключно питання щодо об’єктів інфраструктури. Більшість об’єктів соцінфраструктури на сьогодні спроектовано за детальним планом в складі житлових будинків, тобто в даному випадку місто не має принаймні додатково добудовувати там щось. Оскільки і дитсадки, і загальнооствітні навчальні заклади і сімейна амбулаторія буде вбудована в перших поверхах будинків» — розповів Бондаренко.

Зауважимо, що інвестором будівництва значиться ТОВ «Датоліт»: за інформацією видання «Наші гроші», з-поміж засновників цієї компанії є юридичні особи, близькі до власників будівельної компанії Stolitsa Grouр Владислави Молчанової та Раймондаса Тумєнаса.

Як ми повідомляли, учора було підписано меморандум про добудову житлових комплексів «Аркади».

Фото: Фейсбук