Телеканал отримав коментар з приводу будівельних робіт будівлі.

Незаконним проникненням на приватну територію – назвали спроби активістів зупинити роботи навколо “Будинку Квітів” у компанії-забудовнику.

Про це йдеться у їхній відповіді на запит програми “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Зокрема, в коментарі зазначається, що 12-го липня близько 3-х десятків невідомих проникли в приміщення, зламали частину огороджувального металевого паркану, власними авто заблокували рух проїзної частини по вулиці Січових Стрільців та будівельної техніки. З собою у невідомих начебто були заздалегідь заготовлені предмети для пошкодження майна. Усе це нібито координував нардеп від “Слуги народу” Дмитро Гурін. На нього вже написали заяву в поліцію.

Забудовник наголошує: діяв законно. Усі дозволи має. А інвестори цього проекту – британська та чеська компанії, які вже зробили близько 2-х десятків успішних реконструкцій нерухомості в історичній забудові міст. Також забудовник заявив – будівля Будинку квітів не цікавила активістів, поки в ній був магазин, де продавали алкоголь і тютюн.

“Ми вважаємо акцію, що вчиняється проти нас протиправною, зокрема такою, що суперечить праву власності, яке гарантується Конституцією України. Ця організована акція переросла в псування майна з нанесенням шкоди юридичній особі, вандалізм, хуліганство, блокування даних містом прав на діяльність по реконструкції будівлі, підбурювання громадськості до протиправних дій. Вважаємо, що такими діями активісти відштовхують потенційних інвесторів від бажання працювати як в Києві, так і в інших містах України. Таки акції демонструють, що в країні не цінують право власності і дають сигнал суспільству, що подібні дії можливо вчиняти щодо будь-якого об’єкту”, -йдеться в коментарі.

До слова, на місці події поліціянт повідомив кореспондентці телеканалу “Київ”, що за зверненням активістів розпочали досудове розслідування. Водночас, прокуратура хоче накласти арешт на будівлю і заборонити будівельні дії.

Нагадаємо, в центрі Києва почали зносити будівлю «Квіти України».

Раніше з будівлі було зрізано 30-метровий виноград.

Наразі активісти повісили на паркан картини та продовжують протестувати. Очільник міністерства культури, яке має опікуватись пам’ятками, заявив, що будівельні роботи мають зупинити. Активісти вказують на інші пам’ятки без охоронного статусу.

Також сьогодні з`явився документ будівельних робіт, в якому відсутній демонтаж фасаду:  деталі.

Фото: facebook