Нещодавно Верховний суд постановив, що об'єкт не можна вводити в експлуатацію.

ТОВ «Пателі Лізинг», забудовник «будинку-монстра» на Нижньому Валу, 27-29, що на Подолі, знову намагається скасувати заходи забезпечення позову, які забороняють йому вводити будинок у експлуатацію. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook колишня депутатка Київської міської ради Ольга Балицька.

За її словами, цього разу компанія подала позов в суд першої інстанції (Господарський суд Києва), а не в апеляцію.

«У свою чергу Господарський суд Києва вказує, що матеріалів у нього немає, але відкладає вирішення питання про прийняття заяви до їх повернення. І хоча подача заяви до іншого суду зі сторони виглядає дещо дивною, мотивація забудовника є очевидною. У іншій справі Верховний Суд зобов’язав ДАБІ видати Монстру на Подолі сертифікат готовності. Судячи з усього, ДАБІ його не видавала, так що забудовнику довелося подавати до Окружного адміністративного суду заяву про визнання протиправною бездіяльності ДАБІ та встановлення судового контролю за виконанням рішення» — пише Балицька.

Вона також нагадує, що ОАСК у задоволенні заяви відмовив, але якщо заходи забезпечення будуть зняті, забудовник зможе продовжити спроби давити на суд і ДАБІ для виконання виконавчого листа та отримання сертифікату готовності.

Нагадаємо, 31 серпня Верховний суд задовольнив скаргу Київської міської ради щодо введення в експлуатацію «будинку-монстра».

Рішення про введення будівлі в експлуатацію видав Північний апеляційний господарський суд. Існував ризик, що за час, доки суд розглядатиме касацію, Державна архітектурно-будівельна інспекція введе будинок в експлуатацію, незважаючи на те, що у забудовника відсутній договір оренди землі.

В Київській міськраді зверталися з цим питанням і до ДАБІ, і до Кабміну.

Нагадаємо, ще у 2012 році ТОВ «Пателі Лізинг» отримала дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку на Нижньому Валу. В результаті фірма побудувала 12-поверхову будівлю (ЖК «Подол Престиж»), яку кияни охрестили «будинком-монстром».

У листопаді 2019 року Госпсуд Києва зобов’язав фірму знести чотири поверхи вище восьмого поверху будинку (9-12 поверхи), адже вони не були передбачені проектом і є самочинно збудованими. 21 жовтня 2020 року Північний апеляційний госпсуд це рішення скасував і провадження у справі закрив. Пізніше ухвалу апеляції оскаржили у касаційній інстанції.

У листопаді минулого року Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію видати ТОВ «Пателі Лізинг» сертифікат на будівлю. Однак Шостий апеляційний суд Києва на засіданні 9 березня скасував це рішення.

Власниками ТОВ «Пателі Лізинг» є Федора Пателі з Києва і Олег Токар з Дніпра, керівником фірми є Андрій Рокицький.

Фото: Фейсбук