Зокрема, рекламники остерігаються зацікавлених організацій, які почнуть вишуковувати сексизм навіть там, де його немає, натякаючи на підтексти.

Своїми роздумами з приводу нещодавно ухваленої Верховною радою заборони сексизму в рекламі поділився генеральний директор Всеукраїнської рекламної коаліції Максим Лазебник.

За його словами, з урахуванням загальноєвропейських трендів, у тексті закону важко виявити якісь особливі одкровення. І що все в цьому законі все зрозуміло – що сексизм – це не про секс і сексуальність. Це про об’єктивізм і гендерну рівність.

Лазебник зазначає, що нині ніхто з професійних рекламників не намагається зараз рекламувати шиномонтаж за допомогою декольте. Проте рекламники побоюються неправильних трактувань закону та трактувань самої реклами в цілому.

Побоювання викликає практика застосування. Тупість і хабарництво контролерів. Необхідність якось і чимось виправдовувати отримані європейські гранти різним лігам за рівноправність і асоціаціям феміністок. Останні можуть активізуватися і почати шукати рівність всюди незалежно від продукту. Чому в рекламі горілки тільки чоловіки? Чому при показі швейного виробництва більшість ткаль жінки, а на пожежу приїжджають тільки чоловіки-пожежні? Втомлений чоловік прийшов додому, а дружина йому зварила сосиску? Яка дискримінаційна ганьба! Помістили в рекламу парфумів фразу про п’янкий аромат, що закликає до любові – готуйтеся, за вами виїхали“, – розмірковує гендиректор.

Рекламіст зазначив, що він поки не знає, як розвіяти ці страхи рекламників.

Наостанок поділився нещодавньою рекламною кампанією джинсів G-Star, де у головній ролі Snoop Dogg, та його нова пісня Say it Witcha Booty. У ролику легенда світового хіп-хопу відкрито милується джинсами, які обтягують жіночі сіднички. Бренд хотів візуалізувати “ідеальну попку в ідеальних джинсах”.

На мій погляд, жодної дискримінації. А що подумають активісти і контролери – поки невідомо“, – сказав Лазебник.

Фото: скріншот