Знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери.

Про це повідомили на Facebook-сторінці ГУ ДСНС України в м. Києві.

«У Києві з початку 2021 року виявлено та знищено 48 боєприпасів часів Другої світової війни», – зазначили в дописі.

Зокрема 31 березня на вул. Академіка Курчатова, 20, що у Деснянському районі столиці, у Биківнянському лісі мешканцями району під час прогулянки було виявлено підозрілий предмет. Групою піротехнічних робіт Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України було встановлено, що це артелерійський снаряд, діаметром 107 мм, боєприпас часів другої світової війни. Виявлений снаряд у кількості 1 одиниця вилучили та знищили на полігоні.

«Піротехнічні підрозділи ДСНС України проводять роботи щодо обстеження території міста, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни», – наголосили в ДСНС.

Водночас у дописі нагадали, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт. У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі. У жодному разі не потрібно намагатися зробити це самостійно, адже це може призвести до трагічних наслідків.

Якщо ви помітили підозрілий предмет, негайно телефонуйте за номером 101 або 102.

Фото: фейсбук