Заврешили капітальні ремонти двох кінотеатрів, двох бібліотек та Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв. 

Про це повідомили на офіційному порталі Київради.

За словами директорки Департаменту культури Діани Попової, за 2020 рік у столиці завершили капітальні ремонти п’яти об’єктів культури: двох кінотеатрів, двох бібліотек та Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв.

«Рік видався доволі складним. І якщо в інші сфери діяльності Департаменту довелося вносити корективи, то будівельні роботи на об’єктах не припинялися. Так, цього року проводили ремонтні роботи на понад 30 об’єктах. Після капітального ремонту відкрито кінотеатри «Промінь» і «Старт». Завершено комплексний ремонт будівлі Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв на вул. Жилянській, 88 із благоустроєм прилеглої території. У межах пілотного проекту зі створення бібліохабів «Сучасний бібліотечний простір» ми завершили капітальний ремонт бібліотеки № 115 для дітей Централізованої бібліотечної системи Деснянського району (вул. Бальзака, 28) і бібліотеки імені М. Костомарова Централізованої бібліотечної системи Шевченківського району (вул. Д. Щербаківського, 51-В)», – розповіла Діана Попова.

Загалом у 2020 році на капітальні ремонти та ремонтно-реставраційні роботи закладів культури витратили 126,7 мільйона гривень.

На капітальний ремонт бібліотек у межах проекту «Сучасний бібліотечний простір» виділили понад 9 мільйонів гривень.

За словами Діани Попової, у 2021 році планується завершення капітального ремонту кінотеатру «Краків». Цьогоріч там вже виконали фасадні роботи, зробили монтаж електропостачання і вентиляційного обладнання та встановили вітражі.

Окрім цього, у межах проекту зі створення бібліохабів продовжують «перевтілення» бібліотеки № 15 для дітей Централізованої бібліотечної системи Голосіївського району (вул. Набережно-Корчуватська, 92) та бібліотеки для дітей Централізованої бібліотечної системи Дарницького району (вул. Вереснева, 9).

«Особлива увага приділяється реставрації об’єктів культурної спадщини для їхнього збереження. Зокрема цього року почали виконувати протиаварійні роботи на пам’ятці національного значення – Башті № 4 Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» на вул. Старонаводницькій, 2. Роботи завершать у 2021 році», – додала директорка Департаменту культури.

2021 року в Києві продавжать реставрувати будівлю на вул. Саксаганського, 93-Б – Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького – із пристосуванням під експозицію музею «Іван Франко і Київ», а також приміщення комунального закладу «Центр художньої та технічної творчості «Печерськ» на вул. Московській, 3.

Фото: Київрада