Через коронокризу бюджет столиці вже недоотримав близько 5 мільярдів гривень.

У 2020 році столиця виділила майже 386 млн гривень з резервного фонду та бюджету міста на боротьбу з коронавірусом. Ще 1 млрд грн виділили на доплати медикам. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на річному звіті про результати роботи міської влади за 2020 рік.

Загалом у Києві для прийому хворих на коронавірус у 29 медзакладах визначено понад 4,9 тисяч ліжок. Сьогодні хворих на коронавірус вже приймають 23 комунальних медичних заклади, де підготували 4 тисячі ліжок. Із них подачею кисню обладнані понад 2 тисячі ліжок. До кінця року коштом міста та Держбюджету киснем забезпечать 80% ліжок.

На сьогодні в комунальних медзакладів столиці – понад 460 апаратів штучної вентиляції легень і понад 500 концентраторів кисню. А також 4 комунальних ПЛР-лабораторії та 54 апарати для проведення ІФА-досліджень.

“Нові ПЛР-лабораторії облаштуємо ще в чотирьох лікарнях. Місто їх замовило і найближчим часом чекає на поставку цього обладнання. А також збільшимо потужності двох діючих лабораторій, – наголосив мер Києва. – Загалом місто виділило майже 386 млн грн. з резервного фонду та бюджету столиці на боротьбу з коронавірусом. Зокрема, на придбання лікарських засобів, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, закупівлю ПЛР та ІФА-тестів, кисневих концентраторів, капітальний ремонт системи киснепостачання. На доплати медикам столиця виділила цього року майже 1 мільярд гривень”, – сказав Віталій Кличко.

Він підкреслив, що криза, яку спричинила пандемія коронавірусу, дуже сильно б’є по бюджету столиці. Так, за оцінками економістів КМДА, бюджет столиці вже недоотримав близько 5 мільярдів гривень. Із них більша частина – 3 мільярди гривень – це ПДФО. Втім, місто, наскільки це можливо, допомагає підприємцям в цій складній ситуації.

Навесні Київрада ухвалила рішення про символічну сплату пайової участі в розмірі 1 гривня для літніх та сезонних майданчиків кафе і ресторанів. А також – для бізнесу, що працює у засобах пересувної та сезонної торгівлі. Зменшили для бізнесу і вартість оренди комунального майна – на 50%.

Також місто компенсує підприємцям 99% від суми процентів за кредитними договорами – тими, що укладені з банками-партнерами чи уповноваженими банками.

“Ми продовжимо цю підтримку та пільги для бізнесу. Пакет пропозицій вже підготували і винесемо на ухвалення Київрадою. Ми розуміємо, що дуже важливо не допустити економічного колапсу, закриття бізнесу і підприємств”, – наголосив Віталій Кличко.

Також на початку карантину, спільно з Київським міським центром зайнятості, розроблена програма підтримки працівників малого та середнього бізнесу. А також – ФОПів. Це дозволило зберегти робочі місця понад 8 тисячам працівників.

Нагадаємо, через коронакризу цьогоріч бюджет Києва недоотримав 5 мільярдів гривень.

Фото: unsplash