За одного неофіційно працевлаштованого працівника роботодавець має сплатити 60 тисяч гривень штрафу.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Понад 3 мільйони громадян в Україні працюють неофіційно. Із 1 липня Державна податкова та Держслужба з питань праці проводять спільні перевірки роботодавців щодо дотримання трудового законодавств. Тривають вони в Києві та області. До чергового рейду долучилася й знімальна група телеканалу «Київ».

Зокрема інспектори та журналісти відвідали готельно-розважальний комплекс біля траси в Гостомелі.

Олена, керівниця закладу, запевнила, що всі п’ятеро людей персоналу працюють офіційно. Жінка показала також відповідні документи.

Під час спілкування з керуючою, працівники десь порозбігалися. Водночас були зачинені двері в службове приміщення. Відтак, у перевіряючих виникли підозри, що насправді тут працює більше людей.

Перевірка зазвичай триває близько півтори години. Цього разу, за словами інспекторів, усе відбулося спокійно.

«Буває чинять опір. Тоді доводиться викликати поліцію, встановлювати особистостей. За це передбачений штраф – за недопуск до перевірки. Сьогодні все пройшло мирно, спокійно. Двоє парцівників, щоправда, втекли, але інші – надали пояснення», – зазначив інспектор Олег Руденко.

Контролери зобов’язують керівництво надати повний перелік документів по персоналу на наступному тижні.

«У разі встановлення порушень, звичайно, буде винесено припис і накладені штрафні санкції – 60 тисяч гривень за одного неофіційно працевлаштованого працівника», – наголосила Анна Дмитренко, заступниця начальника відділу ГУ Держпраці в Київській області.

Цікаво, що за півроку тільки в Києві та області виявлено понад 200 неоформлених працівників. За це роботодавців оштрафовано на понад 7 мільйонів гривень.

У Держпраці попереджають, що люди ризикують, коли влаштовуються працювати нефоційно.

«Це і відрахування до пенсійного фонду, це і неможливість отримання грошей у разі хвороби, сплата за лікарняні листки буде відсутня. Відпустка і все інше, що передбачено для захисту працівника чинним законодаством», – пояснив Валентин Шаботинський, начальник Управління ГУ Служби Держпраці в Київській області.

За даним Держстату, через тіньову зайнятість минулоріч держава втратила від несплати податків понад 90 мільярдів гривень.

Фото: фейсбук