Зловмисників за підробку "коронавірусних" документів чекає покарання - від штрафу до 5 років позбавлення волі.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я МОЗ України.

Так, від початку 2021 року правоохоронці відкрили 350 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів, міжнародних свідоцтв про вакцинацію від COVID-19 та COVID-сертифікатів.

Покарання за такі дії можуть варіюватися від штрафу до позбавлення волі на термін до 5 років, а у випадку внесення неправдивих даних в електронну систему охорони здоров’я — до 6 років ув’язнення“, – застерегли в МОЗ.

Також передбачається відповідальність не тільки за виготовлення та продаж підроблених документів чи внесення недостовірних відомостей до медичних баз даних, але й за використання таких документів.

Втім, найгірше в ситуації з підробкою медичних довідок не те, що це кримінальний злочин, а те, що це ставить під загрозу як життя та здоров’я осіб, що користуються такими документами, так і життя людей довкола… Пам’ятайте, що підроблена довідка про вакцинацію може допомогти уникнути протиковідних обмежень, а може привести до судової зали чи під апарат штучної вентиляції легенів“, – закликали у міністерстві.

Тому Міністерство охорони здоров’я звертається до українців, які знають про випадки підробки документів про результати ПЛР-тестування або щеплення від COVID-19, повідомляти про це.

Куди можна скаржитися на порушників?

▪ Міністерство внутрішніх справ України на гарячу лінію — 1536
▪ Національна поліції на гарячу лінію — 0 800 500 202, або на email: pg.npu@police.gov.ua
▪ Департамент кіберполіції Національної поліції на гарячу лінію — 0 800 50 51 70, або на email: callcenter@cyberpolice.gov.ua або, заповнивши форму зворотнього зв’язку: ticket.cyberpolice.gov.ua
▪ Департамент стратегічних досліджень Національної поліції на email: dsr@police.gov.ua
▪ Служба безпеки України за телефоном довіри — 0 800 501 482
▪ Національний контакт-центр МОЗ з питань протидії COVID-19 — 0 800 60 20 19.

Нагадаємо, поліція перевірятиме COVID-сертифікати по QR-коду, аби виявляти підробки.

Фото: Фейсбук