У київських лікарнях нестача медичних працівників. З початку епідемії у столиці звільнилися від 20 до 25% медпрацівників.

Про це повідомляє Громадське радіо з посиланням на представника Київради, голову постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту Олега Гелевея.

“Із цієї кількості 10% лікарів, інші – середній персонал. Причина – низька заробітна плата. Їх потрібно негайно повернути для ефективної боротьби з інфекцією. Ніхто з медсестер не буде боротися з  коронавірусом за 10-15 тисяч”, – зазначив Гелевей.

За його словами, центральна влада має спростити закупівлі та перерозподілити кошти з інших сфер на боротьбу з коронавірусом. Зокрема, на закупівлю необхідного обладнання і підвищення зарплат медпрацівникам.

“Наразі у столиці, для госпіталізації хворих на COVID-19, залучили 20 лікарень у порівнянні з сімома на початку пандемії. Туди входять і пологові будинки і дитячі лікарні, де менша заповненість хворими на пандемію. у основних опорних лікарнях заповненість сягає 90 відсотків”, – резюмує експерт.

Нагадаємо, столиця виділила додатково 30 млн гривень на закупівлю засобів індивідуального захисту для медиків.

Фото: піксабей