Майже половина з них – технічні робітники, не медики.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн прес-конференції.

«Загалом за 9 останнніх місяців зі столичних медзакладів  звільнились понад 7 тисяч працівників. Майже половина з них – технічні робітники, не медики. Та, на жаль, є й відтік медичних кадрів. Навіть, в умовах постійних зусиль міста для поліпшення умов роботи медпрацівників. Наприклад, Київ виплачує медикам надбавку до заробітної плати з міського бюджету. – На 9 місяців цього року столиця виділила на ці видатки майже один мільярд гривень, – повідомив мер. – Причини звільнення медиків – різні. Однією з вагомих причин є і пандемія. В ситуації стрімкого поширення вірусу, багато тих медпрацівників, які належать до груп ризику, вирішили не наражати себе на небезпеку і залишили роботу», – сказав Кличко.

Він зазначив, що є й інші причини немалої кількості вільних вакансій у столичних медзакладах. – На сьогодні їх майже 7,5 тисяч. Зокрема, й через те, що випускники, які навчалися за державним і місцевим замовленням ( лікарі і середній медичний персонал), після навчання не йдуть працювати до комунальних лікарень.

Вимогу відпрацювати у замовника не менше трьох років скасували в 2017 році.

«Тобто студенти набувають освіту за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а потім обирають роботу на свій розсуд. Наприклад, цього року зі столичних коледжів випустилися 557 випускників-бюджетників. І тільки 207 з них пішли працювати в комунальні лікарні медсестрами. Така ж ситуація і з молодими лікарями», – сказав Віталій Кличко.

Мер висловив переконання, що така ситуація не влаштовує й інші регіони. І виправити її має уряд. Саме в компетенції уряду внести зміни до нормативно-правових актів та врегулювати питання працевлаштування випускників медичних навчальних закладів, які навчалися за державний та місцеві кошти.

«Бо в нинішній ситуації ми ризикуємо підірвати систему охорони здоров’я відсутністю кваліфікованих кадрів. Та й будь-яких кадрів взагалі!

Така ж ситуація, наприклад, і в сфері освіти, – підкреслив мер. – Треба мислити і діяти системно. У нас немає часу на очікування чи експерименти!», – наголосив Віталій Кличко.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що за період пандемії у столиці звільнилися від 20 до 25% медпрацівників.

Фото: піксабей