"Кров" виявилася лише буряковим соком.

Журналістка та медіаекспертка Інституту масової інформації Ірина Земляна, яка організувала акцію з облиття “штучною кров’ю” посла рф у Польщі, отримує погрози від росіян. За ніч журналістка отримала близько 700 погроз лише в Telegram — про це вона розповіла в ефірі “Громадського радіо”.

Після акції Ірину Земляну затримала польська поліція. Її забрали до автозака прямо під час коментаря у прямому ефірі. Переписавши її особисті дані, журналістку відпустили.

«Усі мої дані включно з паспортом, номерами телефонів, профілями у соцмережах були злиті в російські пабліки. Зараз я переживаю атаку, погрози знайти мене і вбити від росіян. За ніч лише в Telegram я отримала близько 700 повідомлень. Погрожують мені в усіх соцмережах», — розповідає журналістка.

Акція українських активістів та активісток завадила послу росії покласти квіти до могил радянських солдатів першого разу. Під крики «Фашисти!» російська делегація пішла. Але повернулася вдруге.

«Посол пробував ще раз покласти квіти. Він просив польську поліцію організувати для нього безпечний коридор. Але поліція цього не допустила», — каже Ірина Земляна.

До речі, «штучна кров» виявилася буряковим соком.

Нагадаємо, вранці 9 травня посол рф у Варшаві Сергій Андрєєв прибув до кладовища радянських воїнів, щоб покласти вінок. Однак його оточили українські активісти, виникла сутичка, у результаті якої посла облили червоною фарбою під вигуки “Фашисти!”. Покласти квіти дипломати так і не змогли.

Фото: Фейсбук