У поліції також розкрили поширені міфи про паски безпеки та відсутність шолома за кермом мопеда.

Від початку у Києві склали 370 постанов за порушення цих Правил дорожнього руху, повідомили у Патрульній поліції Київської області.

Громадян притягнули до адмінвідповідальності за невикористання пасків безпеки та мотошоломів. Як пояснили поліцейські, паски та шоломи відносять до засобів пасивної безпеки – вони спрацьовують, коли водій потрапляє в аварійну ситуацію.

Однак, на запитання про відсутність цих засобів водії часто виправдовуються різними причинами. Як правило, це найпоширеніші міфи, котрі в реальних аварійних ситуаціях не діють.

Міфи про паски безпеки:

Міф №1. На невеликій швидкості можна не пристібатися
Пояснення: При зіткненні на швидкості 30 км/год ви не загинете, але отримаєте серйозні травми. А якщо зустрічний автомобіль їхав не на такій же швидкості? При лобовому зіткненні вже на 50 км / год вага людини зростає до трьох тон. Так що не пристебнутий водій розіб’є головою лобове скло і в дев’яти випадках з десяти – загине.
Міф №2. При їзді на невеликі відстані паски не потрібні
Пояснення: Все та ж статистика говорить, що у 75% випадків смерть водія на дорозі настає в межах 40 кілометрів від його будинку. Навіть поїздка на сусідню вулицю пов’язана з ризиком ДТП.
Міф №3. Пасок у разі аварії заважає швидко вибратися з автомобіля, наприклад, що палає або потопає.
Навряд чи варто розглядати такий вид ДТП, як максимально можливий. Але в пасках старої конструкції дійсно можна було заплутатися, сучасні ж інерційні паски забираються одним клацанням.

Нагадаємо, вчора на Подолі маршрутка втрапила у ДТП.

Фото: Фейсбук