При цьому сама картина залишиться в Україні — власник передасть її в один з музеїв столиці.

За кошти, отримані від продажу картини Марії Примаченко «Квіти виросли коло четвертого блоку», придбають 125 бусів для передової. Про це повідомив волонтер Сергій Притула.

Картину було продано за півмільйона доларів.

Пів мільйона доларів за картину!!!!! Прецедентний рекорд для українського мистецтва. Ми вже говорили про певний символізм події: росіяни умисно знищили музей Примаченко в Іванкові. А тепер отримуйте «атвєтку», тварі! 125 бусів Volkswagen T5 для переднього краю фронту! Які будуть перевозити особовий склад, вантажі, які будуть використовуватись для евакуації, для роботи підрозділів аеророзвідки тощо” — пише Притула.

Також він повідомляє, що про закупівлю транспорту вже домовилися з німецькими партнерами.

Після передоплати нам якраз не вистачало тої суми, яку ми вчора вторгували. Я збирався робити окремий допис-звернення до людей, щоб закрити цей проект, але одна картина зробила це замість усіх нас. Тож ці кошти підуть на транспорт. А просити грошей я вас завтра-післязавтра буду по іншому запиту від наших захисників” — йдеться в повідомленні.

Картину її новий власник залишить в Україні і передасть в музей, каже Притула.

І окремо від себе хочу подякувати їм за запевнення в тому, що КАРТИНА ЗАЛИШИТЬСЯ В УКРАЇНІ І БУДЕ ПЕРЕДАНА ДО ОДНОГО З КИЇВСЬКИХ МУЗЕЇВ!!” — вказано в повідомленні.

Нагадаємо, картину на продаж передала сім’я колекціонера Ігоря Понамарчука та історикині мистецтва Дар’ї Добріян, які зараз волонтерять у фонді Притули. Це картина 1990 року «Квіти виросли коло четвертого блока» з серії робіт, присвяченій Чорнобильській трагедії.

Фото: Фейсбук