За умови обмеженого доступу до вакцини від коронавірусу щеплення тих, хто перехворів, можуть перенести.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Якщо у нас не буде збою у графіках поставок, або інші речі, то ми можемо рекомендувати відтермінувати вакцинацію людей, які перехворіли, на 3-6 місяців, оскільки після хвороби в них може бути захист у цей конкретний період», – сказав Ляшко.

Заммісністра наголосив, що вцілому людям, які перехворіли на коронавірус, можна вакцинуватися, якщо це не буде прописано в інструкції виробника імунобіологічного препарату.

Однак провідна інфекціоністка України Ольга Голубовська в коментарі УНН зазначила, що немає сенсу вкцинувати тих, у кого є антитіла до коронавірусу.

«У вакцинації при наявності антитіл немає сенсу. Зате є потенційна шкода, з огляду на те, що захворювання Covid-19 за своєю суттю є імунним, і багато механізмів інфекційного процесу при ньому лише вивчаються», – наголосила лікар.

Начальник головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан зазначив, що вакцинація птребує мудичного огляду.

«Є багато точок зору й інфекціоністів, й імунологів, й епідеміологів щодо проведення правильної вакцинації. Насамперед обов’язково потрібен медичний огляд перед вакцинацією. По-друге, імунний статус людини. Тому що Covid-19 – це не лише інфекційне, а й імунологічне захворювання і несе імунологічні ризики для людини.

Якщо людина хворіла, має антитіла, має аутоімунні захворювання, ураження імунної системи – проводити вакцинацію категорично не можна», – зазначив Рубан.

До слова, президент Володимир Зеленский заявив, що планує щепитися під час другої хвилі вакцинування і навіть готовий зробити це у прямому ефірі.

Фото: Фейсбук