Чиновник очолить робочу групу з координації будівництва.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак очолить робочу групу з координації будівництва меморіалу «Бабин Яр» у Києві. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на заяву речниці.

Також відомо, що Єрмак координуватиме підготовку до 80-ї річниці трагедії Голокосту.

Жодних інших подробиць видання не наводить, але мова, вочевидь, про державний меморіал, створення якого раніше анонсував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. У червні цього року він пообіцяв, що будівництво буде завершене вчасно і меморіал відкриють до 80-х роковин Бабиного Яру у 2021 році. При цьому досі невідомо, який вигляд матиме меморіал.

Нагадаємо, існує також інший проект, авторства неурядового фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр». Це більш масштабний архітектурний замисел, і пошук ресурсів для його втілення планують почати лише у наступному році; будівництво планують на 2023 рік, відкриття на 2025-ий. У мережі вже є фото проекту, який переміг на конкурсі авторів.

Проект майбутнього Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»

У середу 29 липня президент Зеленський та представники його офісу провели онлайн-зустріч з представниками фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр». В ОПУ підтримали будівництво приватного проекту меморіалу.

Зауважимо, що цей проект в Україні часто критикують, оскільки благодійному фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» часто закидають фінансування з боку російських олігархічних груп.

Бабин Яр — урочище у північно-західній частині Києва від вулиці Кирилівської до вулиці Іллєнка. На його території знаходиться кілька старих кладовищ, але поза Україною Бабин Яр відомий виключно через масові розстріли у 1941—1943 роках німецькими військами під час Другої світової війни.

Фото: Facebook