В міськадміністраії наголошують на важливості продовження вакцинальної кампанії.

Попри те, що Київ з 6 грудня повернувся до «жовтого» рівня епіднебезпеки, у столиці діятимуть практично ті ж карантинні обмеження для невакцинованих киян. На цьому наголосила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко в інтерв’ю «Укрінформу».

«Учора набули чинності зміни до урядової постанови № 1236, які передбачають, що в «жовтій» зоні епіднебезпеки також діють обмеження для невакцинованих осіб. Усі громадські заклади та масові заходи у «жовтій» зоні зможуть відвідувати лише ті, у кого є принаймні одне щеплення, негативний тест, який чинний 72 години або COVID-сертифікат про одужання», – зазначила Старостенко.

Вона наголосила на необхідності продовжувати активну вакцинальну кампанію, аби щепити більшу кількість мешканців.

«Якщо у квітні максимальна зайнятість ковідних ліжкомісць складала більше 85%, то у листопаді максимальний показник не перевищував 75%. І це зменшення на 10% – завдяки вакцинації. Тим не менш, навіть зараз ми бачимо багато важких хворих, які знаходяться в лікарнях і переважно – це саме невакциновані кияни. Тому дуже важливо, щоб сьогодні, коли ми говоримо про стабілізацію ситуації, усі, хто ще не щепився, все ж таки зробили це найближчим часом» — зазначила вона.

Зі слів Старостенко, наразі у киян є «всі можливості», аби швидко вакцинуватися. Вона нагадала про 157 пунктів щеплення у закладах охорони здоров’я, 21 міні-вакцинальний центр, центр вакцинації у МВЦ та близько 45 центрів вакцинації у ТРЦ та ЦНАПах, на вокзалах та у релігійних установах.

У своєму інтерв’ю заступниця голови КМДА також розповіла, що кияни з більшою готовністю йдуть на вакцинацію саме до ТРЦ.

«У ТРЦ розпочалася вакцинація з початку вересня, і за три місяці найбільша кількість людей щепилася саме там – майже 360 тис. щеплень. На другому місці – заклади охорони здоров’я, де кількість введених доз на сьогодні складає близько 213 тисяч, а на третьому – МВЦ, в якому більше ніж за півроку здійснено майже 212 тисяч щеплень» — каже Старостенко.

Водночас чиновниця наголосила, що попри хороші показники охоплення вакцинацією, а на сьогодні у столиці здійснено більше 3,1 млн щеплень, Київ має багато ризиків. З її слів, «потрібно рухатися до того, щоб досягнути показника у 70% імунізації населення», як це зазначено в Національному плані вакцинації проти COVID-19.

Нагадаємо, в середині листопада в Україні посилили обмеження для невакцинованих у «жовтих» зонах.

Фото: Фейсбук