Ціль МОЗ - вакцинувати 70% щеплених українців принаймні однією дозою.

Про це в інтервʼю «BBC Україна» розповів міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

Він зазначив, що Україна повністю готова до запровадження бустерної вакцинації.

«Ми не тільки збираємось, ми повністю готові. Вакцин в Україні вистачає. Міністерство охорони здоровʼя уже підписало контракти на поставки на наступний рік. Нам вистачить і для бустерної, і в разі необхідності для повного циклу ревакцинації ще двома дозами», — зазначив очільник МОЗ.

Він зауважив, що мета ВООЗ — вакцинувати до кінця року 40% населення планети і Україна також до кінця грудня має перетнути цю позначку. Хоча ціль України у 2021 році – «70% щеплених українців принаймні однією дозою».

Міністр пояснив, що зараз у пріоритеті вакцинація людей, які взагалі не щепилися, бо це дозволить захистити більшу кількість людей. Адже зараз в Україні понад 10 млн людей не пройшли вакцинацію, і їх треба переконати щепитися.

«Тоді ми зменшимо циркуляцію, захистимо наших батьків від того, що їм у певний період можуть не надати допомогу. Оце треба зрозуміти, а не займатися егоїзмом — мені по барабану, що буде відбуватися в країні, мені треба бустерну дозу», — наголосив міністр.

МОЗ планує вже у січні-лютому 2022 році запровадити бустерну вакцину.

«Це залежить від багатьох факторів. Якщо українці масово підуть і зроблять перше щеплення, у нас будуть першим щепленням вакциновані принаймні 60% або двома дозами 50%, я як міністр охорони здоровʼя відразу ухвалю рішення, і запустимо бустерне вакцинування», — пояснив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, раніше ми писали, що столиця перетнула позначку у 3 мільйона щеплень проти коронавірусу.

Фото: Фейсбук