Навколо садиби вже почали встановлювати будівельний паркан.

З садиби Слотанова у Києві (Хорива, 18) виносять речі пожильців перед знесенням. Про це повідомляє активіст «Мапи Реновації» Дмитро Перов у Fb.

За його словами, будівельники виносять речі, щоб невдовзі почати роботи з демонтажу.

«... ось уже сьогодні будівельники виносять речі пожильців з пам’ятки місцевого значення – Садиба Солтанова (1860-1901 рр.), що на Подолі. Підтягуйтесь на Хорива, 18 – запитаємо гуртом чи не ах#єли вони часом??!!» — пише Перов.

Раніше Перов повідомляв, що навколо садиби встановлюють будівельний паркан. Яка компанія проводить роботи, він не уточнював.

Садиба Солтанова — це будівлі по вул. Хорива, 18/10, 18-а, 18-б. Збудовані київським архітектором Мартіном Клугом, в стилі нео-ренесанс. Перший будинок на ділянці з’явився 1860-го року, а повністю садиба була сформована 1901 року. Власником тривалий час був купець І гільдії Солтанов.

Нещодавно у Феофанії забудовник KSM-Group зніс гуртожиток, не давши людям винести з нього речі.

ДОПОВНЕНО

У Департаменті охорони культурної спадщини КМДА повідомляють про те, що розповсюджувана у соціальній мережі Facebook інформація про начебто знесення будівлі на вул. Хорива, 18 не відповідає дійсності.

Департамент закликає не розповсюджувати неперевірену й неправдиву інформацію. У будівлі за означеною адресою проводяться протиаварійні роботи. Згодом розпочнеться реставрація.

Хронологічна довідка:

  1. У липні 2021 року Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини розглянула і схвалила архітектурну концепцію реставрації будівлі на вул. Хорива, 18.
  2. У листопаді погоджено проєкт протиаварійних робіт на будівлі.
  3. У грудні видано дозвіл на проведення протиаварійних робіт на будівлі.
  4. Вже за 1,5 роки місто отримає ще одну відреставровану за рахунок інвесторів історичну будівлю.

У Департаменті охорони культурної подякували соціально відповідальним інвесторам, які проводять роботи згідно із законодавством і зберігають нашу історичну спадщину.

Фото: Фейсбук