Упродовж останніх днів централізоване постачання медичного кисню в лікарню відбувається зі значними перебоями.

Про складну ситуацію із хворими на коронавірус пише на своїй сторінці у Facebook волонтерка та співзасновниця благодійного фонду «СВОЇ» – Леся Литвинова.

За її словами, починаючи з п’ятниці – волонтери роздали рекордну кількість концентраторів. Межу в тисячу рядків із видачі апаратів пройшли. І на кожен рядок припадає не одна людина, а кілька.

«До вечора стало зрозуміло, що весь місячний ліміт бонусів від Нової Пошти ми вичерпали за перші десять днів. Особисті повідомлення забиті, а телефони червоні і ми не знаємо що робити далі. І що межа в 1 000 рядків в “ковідной” видачі апаратів ненав’язливо пройдена. 1000 рядків – це не 1000 людей. Це +1, +2, іноді навіть +5», – йдеться в дописі.

Литвинова також додала, що люди постійно телефонують про допомогу та прохають передати кисневий концентратор.

«В обід пише жінка, просить концентратор і СРАР для батьків в Тернопільській області. Цифри в довідці лякають. Передзвонюю запитати, чи розуміє вона, що апаратура просто не встигне доїхати. Розуміє. Вона лікар в одній з Київських реанімацій. Але у неї немає варіантів. Госпіталізувати нікуди», – розповідає Леся.

В прямому ефірі «Київ.NewsRoom» телеканалу «Київ» Леся Литвинова розповіла, що загалом у столичних фондах приблизно півтори тисячі кисневих апаратів. З них трохи більше 700 у фонді «СВОЇ».

Волонтерка також додала, що наразі велика кількість людей, які хворіють на COVID-19 і більшість з них – у тяжкому стані. Проте як зауважила Литвинова, кисневі апарати в лікарнях не можна використовувати, оскільки вони не розраховані на таку кількість електричних приладів.

Наразі у Києві є два фонди, які видають кисневі концентратори – «СВОЇ» та «Ініціатива Е+». При необхідності отримати апарат пацієнти можуть звертатися саме в ці фонди.

Фото: unsplash