Гаряча лінія надає можливість безкоштовної анонімної телефонної розмови з кваліфікованими психологами-консультантами, під час якої можна отримати інформацію та психологічну підтримку.

Про це повідомила Київська міська державна адміністрація.

У повідомленні зазначили, що з початку повномасштабної війни на цілодобову гарячу лінію медико-психологічної допомоги звернулось 5977 киян. Гаряча лінія надає можливість безкоштовної анонімної телефонної розмови з кваліфікованими психологами-консультантами, під час якої можна отримати інформацію та психологічну підтримку.

Із 24 лютого 2022 року понад 80% звернень на гарячу лінію пов’язані з реакцією на бойові дії. Так, стрес у суспільстві викликають:

  • панічні атаки, страхи пов’язані з війною – 1201 звернення (36%);
  • загострення тривожних та невротичних розладів – 1276 звернень (34%).

Серед інших проблем: виникають депресія, суїцидальні думки та наміри (зокрема, через страхи війни), порушення сну, соматичні захворювання, душевні страждання з приводу захворювання. Зафіксовано також незначне збільшення реакцій на воєнні дії, які переходять у сегмент затяжних реакцій, що провокує розвиток депресивних станів.

Також звертаються у зв’язку із втратою близької людини, душевними стражданнями через тяжкий психічний розлад і пов’язану з ним соціальну ізоляцію, розлученням або сімейними конфліктами, втратою роботи або конфліктними стосунками на роботі, розривом романтичних відносин, самотністю.

Проблеми, з якими можна зателефонувати на гарячу лінію – суїцидальні думки і наміри, проблеми у стосунках із рідними, втрата близької людини, самотність, консультації щодо отримання медикаментозної терапії, проблеми дітей і підлітків тощо.

Гаряча лінія працює цілодобово і безкоштовно за номерами: 0 800 50 12 12, (044) 541 04 04, (044) 541 04 05.

Фото: Фейсбук