Партія «Екологічна Альтернатива» оприлюднила "невтішну" статистику, не вказуючи деталі. У «Київводоканалі» все спростовують.

Про стан водопровідної води у Києві пише «Екологічна Альтернатива» в Facebook. В партії без посилання на першоджерело запевняють, що 69% питної водопровідної води в столиці не відповідають санітарним нормам, а 50% бюветної води забруднено важкими металами й нафтопродуктами.

У «Київводоканалі» зазначили, що вода у столичних мережах безпечна для здоров’я, оскільки на виході з очисних споруд контроль здійснюється щоденно за 22-ма, щомісячно за 48-ми та щорічно за 76 показниками. У розподільчих мережах якість перевіряється у 35 контрольних точках на різних вулицях по всіх районах Києва, 365 днів на рік.

Добрий день. Ми хотіли б поговорити з вами про воду. Чи вірите ви, що з крана в Києві тече питна вода? Ні? Ні? Сьогодні…

Опубліковано Екологічна Альтернатива Середа, 9 вересня 2020 р.

За даними партії, водопровідна вода начебто забруднена залишковим хлором, марганцем, органічними речовинами.

Таким чином, вода тече до споживача кілометрами старих заржавілих труб, де в неї потрапляють шкідливі домішки. Через скиди промислових підприємств і незаконні врізування в колектори поверхневі води забруднені цілим «букетом» шкідливих речовин.
Повідомляється також, що у місті немає налагодженої системи поверхневого стоку, що могла б покращувати стан водопровідної води для мешканців столиці.
Проте як саме перевірялася якість водопровідної води в столиці, за якими матодиками та в якій лабараторії в дописі — не зазначається.
У «Київводоканалі» акцентують на тому, що вода відповідає чинним Державним санітарним правилам. У Центральній лабораторії Київводоканалу щоденно аналізується близько 70 проб.
Вода у столичних мережах безпечна для здоров’я і придатна для вживання людиною. Якщо у споживачів виникають сумніви, щодо якості води у їхніх кранах, завжди можна звернутись до нашого кол-центру і залишити заявку на відбір проб за конкретною адресою“, – підсумували у “Київводоканалі”.
До слова, від політичної партії «Екологічна Альтернатива» на майбутні вибори мера столиці буде балотуватись колишній нардеп і очільник Держекоінспекції Єгор Фірсов.
Нагадаємо, раніше «Київводоканал» дав поради, як вирішити проблему з жовтою водою з-під крану.
Фото: unsplash