Довезти дитину без літака було неможливо. Легені були уражені на 100%.

Вчора зі столичної лікарні «Охматдит» виписали 3-річну дівчинку Кіру, яку півтора місяці тому спецбортом доправили із Запоріжжя з ураженням легень. Про це повідомляє прес-служба закладу.

У дитини діагностували респіраторний дистрес-синдром: внаслідок двостороннього запалення, її легені не працювали навіть з ШВЛ.

Лікарі із Запоріжжя звернулися до київських лікарів з проханням допомогти. Тоді спільна команда Охматдиту, Центру дитячої кардіології і кардіохірургії та Олександрівської клінічної лікарні вирушили до Запоріжжя. Спецборт виділили ДСНС України.

«Дитина була на апараті екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕСМО), який фактично замінював їй легені. Літак підіймається в небо — попереду 1,5 години напруги та очікування. В небі прилад дає збій. Єдиний шлях зберегти життя Кіри— качати його вручну, що і зробив лікар-анестезіолог Andrey Vysotskyi. Це були довгі 30 хвилин між життям та смертю посеред хмар» — розповідають в «Охматдиті».

Дівчинку доставили в лікарню у Києві з сатурацією 60%, ураженням легень 100%, в медикаментозній комі та точковими крововиливами в мозку.

«Через 7 днів Кіра повертається до тями. Через 12 днів забрали штучну легеню. Через 14 днів дівчинку від’єднують від ШВЛ» — повідомляють в медзакладі.

Лікарі кажуть: довезти дитину без літака було неможливо і дякують усім причетним, хто допомагав у транспортуванні маленької Кіри та її порятунку.

Фото: Охматдит