Вулиці Києва, названі на честь всіх маршалів та генералів СРСР, за замовчуванням були відправлені на перейменування, єдиний виняток – маршал Костянтин Рокоссовський.

Про це у коментарі Big Kyiv розповів член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський.

«Якраз ці люди займалися насадженням комуністичної ідеології на взятих під контроль територіях, виконуючи вказівки Сталіна. Всіх маршалів та генералів за замовчуванням відправлено на перейменування. Експертна група зробила єдиний виняток для маршала Рокоссовського», – зазначив він.

Мартиненко-Кушлянський пояснив, що у топоніміці Києва залишаться імена рядових червоноармійців, які боролися проти нацизму, проливали кров і здійснили подвиги.

Вулицю названу на честь одного з найвидатніших полководців Другої світової війни маршала Рокоссовського в експертній комісії вирішила залишили через гуманність воєначальника.

«Поки що він не йде на перейменування, враховуючи спогади учасників війни, які називали його найбільш гуманним воєначальником. Він не погоджувався із багатьма рішеннями і Сталіна, і Жукова про ведення бойових дій та дбав про солдатів», – пояснив член Комісії з питань найменувань Київради.

Як повідомлялося раніше, у Києві перейменували вулицю Мічуріна на Морських піхотинців.

Фото: Відкриті джерела