Мовознавці радять уникати невластивих українській мові активних дієприкметників теперішнього часу

Мовознацвець Олександр Авраменко на своїй сторінці у Facebook зазначив, що вітати “з наступаючими святами” не правильно.

“Вітаю всіх із наступаючими святами!” – речення для редагування (або кошмар філолога)”, – зазначив Авраменко.

У коментарях користувачі почали сперечатися, адже українські письменники використовували прикметник “наступаючий”. Зокрема, Тарас Шевченко (“Надворі, бач, наступає свято”) та Леся Українка (“Наступає літній вечір”). Дехто каже, що неправильність цього слова полягає лише у “декомунізації” мови.

Проте у дописі мовознавчої спільноти “Mova” зауважили, що мовознавці радять уникати невластивих українській мові активних дієприкметників теперішнього часу, які закінчуються на -ачий, -ячий, -учий, -ючий (бачачий, спляча, слабнучий, наступаючий).

Адже Новий рік ні на кого не наступає, а приходить або настає. Крім того, українці традиційно вітали один одного напередодні свят привітаннями без додаткової ознаки «прийдешній», «майбутній» тощо.

У спільноті зазначили, що якщо ви  хочете привітати своїх рідних, друзів і колег з наближенням свята, використовуйте такі варіанти:

  • Щасливого Нового року!
  • Щастя тобі в Новому році!
  • Хай щастить Вам у Новому році!
  • Веселих свят!
  • З Різдвом Христовим!

Нагадаємо, нещодавно у шкільному підручнику помітили черговий фейл: дітям пропонують розказати про “домашні” гірські породи.

Фото: Фейсбук