Жеваго підозрюють у розкраданні 2,5 млрд грн його банку.

З «Київського суднобудівного-судноремонтного заводу» почали примусово стягувати майно за боргами банку «Фінанси та Кредит». Про це повідомив сайт Нацбанку.

Як ми вже писали, завод є майновим поручителем за зобов’язаннями банку «Фінанси та Кредит» перед Національним банком на загальну суму 4,2 млрд грн — у січні 2021 року це підтвердив суд. Завод, як і раніше сам банк «Фінанси та Кредит», пов’язаний з Костянтином Жеваго, екс-народним депутатом, бізнесеном, співвласником гірничорудної компанії Ferrexpo.

«Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України відкрив виконавче провадження щодо звернення стягнення на майно компанії “Київський суднобудівний-судноремонтний завод» — йдеться у повідомленні НБУ.

Про яке саме майно йдеться, в Нацбанку не уточнюють, але раніше установа претендувала на нежитлові будівлі загальною площею 43 440,9 кв. м. і деяке рухоме майно.  Всього НБУ подав 20 позовів про стягнення заборгованості з майнових та фінансових поручителів за зобов’язаннями банку «Фінанси і кредит», 10 з них були задоволені (загальна вартість майна оцінювалася у 423,8 млн грн).

Нагадаємо: самого Жеваго підозрюють у причетності до схеми щодо розтрати і легалізації 2,5 млрд грн банку «Фінанси та Кредит». Раніше Жеваго був депутатом Верховної Ради 3-8 скликань, зокрема від «Блоку Юлії Тимошенко» (у 5-6 скликаннях) і як самовисуванець. За оцінками Forbes, статки Жеваго становлять приблизно 1 млрд доларів.

Як ми повідомляли, Державний банк відсудив майже 6 мільярдів кредиту у забудовника Sky Towers.

Фото: Фейсбук