Щороку в Україну ввозиться 160 мільйонів батарейок. Проте на переробку збирається всього 1%.

Про це повідомив депутат Київради та голова екологічної комісії Костянтин Яловий в Facebook.

За його словами, з Києва на переробку в Румунію відправляться 3 мільйони штук батарейок, зібраних по всій країні.

Займається відправкою батарейок громадська організація «Батарейки, здавайтеся». Загалом відправили понад 30 тон батарейок — це дві вантажівки. Повідомляється в сюжеті «Київ News Room» телеканалу «Київ».

При перевезенні елементів живлення дотримуються всіх правил безпеки. Зокрема бочки для транспортування є двошаровами з спеціальним покриттям «вермикулід» задля унеможливлення пожежі.

«Перевізник має відповідну лізенцію для перевезення небезпечних вантажів, а машина маркується помаранчевими табличками, що вказують на небезпечний вантаж», – зауважив представник компанії «Екологічні інвестиції» Максим Добруняк.

Таку екологічну ініціативу в Україні провели вперше. Батарейки збирали здебільшого в ТРЦ, в більш ніж 23 областях  країни. За словами активістів, такий процес в подальшому запровадять на держрівні. «Закон про утилізацію елементів живлення» пройшов перше читання і очікує друге в грудні 2020 року.

Проте наразі в столиці існує проблема утилізації батарейок. Шкідливі елементи живлення не сортують, а викидають в звичайні урни. Через це велика частина відпрацьованих батарейок «осідає» на сміттєвих полігонах, ще більше забруднюючи довкілля.

«Проблема утилізації та переробки елементів живлення полягає у низькому рівні нашої екологічної свідомості. На кожній батарейці є позначка «утилізувати», проте багато людей її ігнорують і викидають небезпечні елементи у смітники, завдаючи великої шкоди довкіллю. При цьому збір батарейок ведеться вже багато років не тільки в магазинах, а й в навчальних закладах», — написав Яловий.

Депутат зауважив, що вирішити проблему може політика поводження з небезпечними відходами на державному рівня. А саме – «Закон про утилізацію елементів живлення», де був би прописаний механізм збору, утилізації та переробки батарейок.

Також він додав про необхідність запровадження національної стратегії поводження з відходами, де переробка була б пріоритетом.

Нагадаємо, раніше у Києві зібрали більше 11 тисяч небезпечних ламп для утилізації.

Фото: unsplash