У Києві планують раціонально використовувати всі промзони.

У проекті нового Генплану хочуть підвищувати ефективність виробничих територій, зокрема зменшити площі промзон шляхом підвищення ефективності використання земельних ділянок і виробничих фондів. Про це розповів глава КО “Київгенплан” Сергій Броневицький в програмі «NewsRoom. Деталі» телеканалу «Київ».

За його словами, більше семи тисяч гектарів промзон не використовується в Києві ефективно.

«Ми в процесі розробки генерального плану детально проаналізували фактично все. Велика частина взагалі, на жаль, не займається виробництвом промислової продукції, а просто здають їх, як склади в оренду. Багато з цих підприємств не сплачують земельний податок, не створюють робочі місця – це один з факторів. Завдання містобудівної документації – це раціональне використання територій, потрібно більш ефективно їх використовувати», – зауважив глава.

Зокрема, виділяють промислову територію на Теличці, де 70 непрацюючих промпідприємств. Там хочуть зробити громадський діловий центр.

Другим фактором відзначають, що три гектари територій Києва накривають санітарно-захисні зони існуючих промислових підприємств. Наразі там живе чверть мільйона населення – нормами це заборонено.

«Тут два варіанти, або ж відселяти людей. На це ми не можемо піти, безперечно. Або зменшувати клас шкідливості цих підприємств. Наприклад, на Подолі “Фармак” є підприємство, яке перераховує в бюджет сотні мільйонів, але це підприємство повинно знизити клас шкідливості, щоб знизити свій негативний вплив на оточуючі території » , – розповів Сергій Броневицький.

Зокрема промислові території оновлять в основному на Лівому березі міста. Там живе 40% жителів, а працюють з них на лівому березі 18%.

Зокрема там планують створити нове житло, заклади торгівлі, офісні площі невеликих компаній, нові сквери і пішохідні алеї.

Нагадаємо, в Київгенплані розповіли, як зменшать затори на столичних мостах.

Фото: unsplash