Викладачку звільнили з вишу нібито на підставі ліквідації кафедри.

Професорка кафедри культурології Національного педуніверситету імені Драгоманова Євгенія Більченко, яку звинуватили в українофобстві, повідомила, що її звільняють з вишу на підставі ліквідації кафедри.

Про це вона написала в Facebook, додавши повідомлення з відділу кадрів.

“Мене звільнили. Ну ось. Заради цього пішли на ліквідацію цілої кафедри. Чи не змогли нічого довести: ні профнепридатність, ні аморальний вчинок – нічого з того, що вішали. За час відсторонення від педагогічної роботи я зайнялася науковою так щільно, що це видно по моєму рейтингу: додаю рейтинг поруч з наказом про звільнення. У мене не просто перше місце, а перше місце з немислимим відривом. Про це в університеті все знають. Вважає машина. Там все об’єктивно “, – написала Більченко.

Вона також додала, що частину наукових робіт робила спільно з російськими колегами, про що абсолютно не шкодує і дякує за “найкращі діалоги”.

“Це були наші найкращі діалоги за Бахтіним. Я була щаслива, дякую, коли ми збиралися разом від Луцька до Москви, від Дрогобича до Петербурга. Мені б хотілося, щоб світ знав, як в Україні поводяться з політичними інакомислячими”, – додала Більченко.

Нагадаємо, про скандал із викладачкою університету Драоманова – Євгенією Більченко – стало відомо після того, як студенти поскажилися, що педагог просто під час своїх лекцій нав’язувала студентам проросійську риторику та називала російсько-українську війну на Донбасі “громадянським конфліктом”. Також вона з’являлася на окупаціному телебаченні та на російський каналах. Особливо усіх обурив допис на Facebook-сторінці Більченко про українську мову, який вона написала після вступу у силу вимоги звертатися до клієнта українською у сфері обслуговування.

Після цих висловлювань студенти почали вимагати розголосу та реакції керівництва. Сама ж професорка зазначила, що вона говорила з ректором і він запевнив її, що “він особисто не планує її звільняти“.

Вирішення подальшої долі професорки Більченко доручили Вченій раді  університету, який відреагував на цю ситуацію досить стримано. У Міносвіти заявили, що ніхто не повинен ображати українську мову, проте жодних рекомендацій щодо відсторонення викладачки відомство не публікувало.

Напередодні звільнення керівництво університету відсторонило Більченко від викладання.

Фото: facebook