Ревіталізація історичної київської водойми триває.

З дна річки Почайна у Києві прибрали бетонні плити — невдовзі тут почнуть формуватися природні береги. Про це йдеться в публікації спільноти «Почайна» у Facebооk.

Також бетон знято знято з берегів ріки. Нагадаємо, в 60-70-х роках минулого століття, коли «совєти» будували Оболонь, річку в кількох місцях засипали, в кількох інших проклали підземні колектори, а цю ділянку помістили в так званий «лоток», з якого тепер звільнили.

Таким чином, коли штучний канал розберуть остаточно, річці повернуть природню геометрію русла.

Як ми вже повідомляли, озеленення території уздовж Почайни передбачає утворення парку навколо озер Йорданське та Кирилівське, який планують з’єднати з парком Наталка на Оболонській набережній та торговельною зоною біля станції метро Почайна — між цими локаціями прокладуть велопішохідний маршрут. У 2017 році цей задум на конкурсі архітектурних проектів відновлення Почайни підтримала КМДА.

Нещодавно до цього проекту спробував «примазатися» забудовник Вавриш, але невдало.

Історично річка Почайна — це права притока Дніпра, яка вже майже зникла. Вона вважається офіційним місцем хрещенням Русі – київський князь Володимир, за свідченнями літописів, хрестив киян саме у її водах. Тривалий час у верхів’ї річки велися археологічні розкопки, які виявили залишки унікальног давнього поселення.

Станом на сьогодні, все, що залишилося від Почайни — це система озер Опечень, до якої входять Йорданське, Андріївське (Богатирське), Пташине, Кирилівське, Лугове та Мінське озера. На честь Почайни названо станцію київського метро.

Фото: Фейсбук