Представники співака наполягають, що він може виступати на території України. За попередніми даними, інтереси Моргенштерна в Україні представляє київський адвокат Євген Пронін.

Юристи російського репера Моргенштерна не бачать перешкод для його виступу в Україні. Про це вони заявили у коментарі «КП».

Учора в СБУ заявили, що Моргенштерн теоретично може вїхати на територію України, але виступати не зможе. За словами адвокатів співака, внесення Моргенштерна у чорний список Мінкультури не означає заборони на в’їзд на територію країни.

«Юристи з боку менеджменту артиста звернулися з офіційним запитом до СБУ щодо надання роз’яснень причин і наявних обмежень перебування співака на території України. На сьогодні інформація про існування постанови про заборону в’їзду артиста на територію України відсутня. Перебування артиста в відповідному «чорному списку Мінкульту» не є автоматичною забороною його в’їзду на територію України» — сказано в заяві представників Моргенштерна.

Менеджмент репера посилається на закон «Про кінематографію», яким регулюються «чорні списки». В ньому, мовляв, не йдеться про заборону на виконання пісень.

«Стаття 2 закону говорить про сферу його застосування, а саме: діяльність осіб, які професійно займаються кінематографією в Україні. Моргенштерн Алішер Тагирович не планує в Україні зніматися у фільмі, його режисерувати, продюсувати і т.д. Алішер Тагирович не планує в Україні проводити тур з трансляцією фільмів про подвиги НКВД, КГБ СРСР або ФСБ Російської Федерації. Жоден нормативно-правовий акт, в тому числі згаданий закон, не передбачає заборону на музичну творчість виконавця», – заявили представники артиста.

За словами представників Моргенштерна, за законодавством в Мінкульті не мають права видавати дозволи на продаж квитків або забороняти їх продаж.

Зауважимо, що інтереси Алішера Валєєва в Україні представляє київський адвокат Євген Пронін, керуючий партнер компанії Pronin&Partners. Він заявляв ЗМІ, що заборону на в’їзд в Україну для Моргенштерна винесли на підставі «абсолютно картонних історій», оскільки артист, мовляв, не відвідував окупований Росією Крим і не виголошував будь-яких політичних заяв.

Нагадаємо, у продажу вже з’явилися квитки на концерти Моргенштерна у Києві, Запоріжжі й Харкові. У столиці артист має виступити 16 листопада у «Палаці Спорту», ціна на квитки — від 690 до 4490 гривень.

Моргенштерн планував дати кілька концертів в Україні ще на початку літа цього року в Києві, Харкові та Запоріжжі. Однак СБУ включила Моргенштерна в список осіб, що представляють загрозу національній безпеці. У прес-службі Міністерства культури і інформаційної політики України відзначили, що після цього Моргенштерн не зможе відвідувати Україну.

Фото: Фейсбук