Депутати мають розглянути 900 правок до проекту.

Над законопроектом №2143-3 «Про місто Київ – столицю України», який дозволить президенту призначати голову КМДА і відібрати повноваження у Віталія Кличка, потрібно ще працювати. Про це в ефірі «Київ ФМ» розповів голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

Він нагадав, що до законопроекту нині подано 900 правок, розглянути які можуть до Нового року. Корнієнко переконує: чинний закон про столицю – застарілий, а новий документ, як планується, розділить посади міського голови Києва та голови КМДА.

Корнієнко каже: так міський голова зможе бути господарником, але за його діяльністю будуть наглядати.

«Я думаю, він дуже зрадіє, якщо ми позбавимо його частини повноважень, які йому важко даються. А поруч буде просто професійний юрист, який буде приписи писати» — сказав Корнієнко.

Віталій Кличко напередодні заявив, що цим законом «киян хочуть позбавити права обирати владу столиці», і наголосив, що після правок його має розглянути Венеційська комісія та Рада Європи.

Нагадаємо, законопроект №2143-3 «Про місто Київ – столицю України» Верховна Рада ухвалила в першому читанні 3 жовтня 2019 року. Під час голосування законопроект підтримали лише представники монобільшості, інші ж фракції розкритикували його, вказуючи, що положення суперечать Конституції. 15 липня 2020-го Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував парламенту ухвалити документ у другому читанні.

Автором проекту закону є нинішній міністр культури Олександр Ткаченко, якого в бутність нардепом називали кандидатом на посаду голови КМДА.

Фото: Фейсбук