Законодавством передбачена обов'язкова вакцинація проти 6 інфекційних захворювань.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Ігор Кузін, головний санітарний лікар країни, розповів, що в МОЗ пропонують не допускати до навчання у школах дітей, які не мають щеплення проти основних хвороб. Він також зазначив, що для невакцинованих дітей буде альтернатива очному навчанню – дистанційний формат.

«Я зважав би на рішення Верховного суду щодо недопуску невакцинованих дітей до закладів освіти. І запроваджував подібні норми в законі: не допускати до закладів освіти дітей, які не вакциновані і не мають на це об’єктивних причин, абсолютних медичних протипоказань», – сказав санлікар.

Роман Бондаренко, юрист ГО «Батьки SOS», зазначає, що в цьому рішенні не йдеться про те, що дітей необхідно щеплювати від COVID-19. Школярі повинні бути вакцинованими від основних хвороб, передбачених профілактичним календарем. Зокрема: дифтерія, кашлюк, кір, поліомієліт, правець і туберкульоз. Відповідний перелік затверджений Законом України «Про захист населення від інфекційних захворювань».

«Щодо COVID-19, то йдеться про обов’язкову вакцинацію працівників освіти й сфери обслуговування», – наголосив юрист.

Роман Бондаренко також підкреслив, що дітям, які не мають профілактичних щеплень згідно з календарем вакцинації, не дозволятимуть відвідувати навчальні заклади. Водночас законом передбачено право батьків відмовитися від щеплень.

«Наголошу, що Верховний суд не забороняв нещепленим дітям відвідувати заклади освіти. Йдеться лише про одну дитину й про наказ директора. Ця ситуація виникла, адже мама не змогла надати документи, що підтверджували щеплення її дитини. Ці документи залишилися на тимчасово окупованих територіях України, тому мама не змогла їх звідти забрати. Тому директор видав наказ про заборону відвідування школи її дитиною. Водночас запропонували альтернативний варіант – дистанційне навчання. Поки відбувалися суди, дитина вчилася дистанційно», – пояснив юрист.

Відтак, це рішення Верховного суду стосується лише одного конкретного випадку.

Окрім цього, Роман Бондаренко підкреслив, що в Україні наразі не передбачена вакцинація від COVID-19 дітей.

«У Європі дітей вакцинують добровільно з 12 років. В Україні зараз немає вакцини, якою б передбачалося щеплення дітей», – зазначив юрист.

Фото: фейсбук