Інвестиційна компанія Dragon Capital буде розвивати Юнекс Банк як окремий бізнес і незалежний універсальний банк, який буде більше спеціалізуватися на послугах для роздрібних клієнтів, а в корпоративному секторі - для середнього і дрібного бізнесу.

Про це повідомив засновник і генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала.

“Наша мета – зайняти частку ринку в тих секторах, які я перерахував, зробити цей банк прибутковим, зростаючим, успішним і привабливим для інвесторів приблизно через 7-10 років. Щоб нам як інвесторам отримати хороший дохід від цієї інвестиції. Це точно не наш якийсь “кептивний” кишеньковий банк. Це незалежний банк”, – сказав Фіала.

Голова Dragon Capital, яка близько 20 років є однією з провідних інвесткомпаній країни, додав, що причиною стали позитивні зміни в останні сім років і висока прибутковість.

“У нас з’явилася довіра до регулятора, з ринку пішла нездорова, нелегальна конкуренція (відмивання грошей, кредити пов’язаним особам…). Сектор працює зараз прозоро. Плюс він є дуже прибутковим: прибутковість банківського сектора в Україні, напевно, одна з найвищих в світі, в Європі так точно”, – пояснив Фіала.

Він проінформував, що зараз дуже велику частку в секторі займають державні банки, що створює непогану нішу для більш ефективних приватних власників.

“І найважливіше, чому ми увійшли в сектор саме зараз, – у нас є хороша команда під керівництвом (екс-глави Альфа-Банку) Івана Світека, який теж купив частку в Юнекс Банку. Для нас дуже важливо, щоб людина, яка управляє проектом, був співінвестором разом з нами”, – зазначив глава Dragon Capital.

Він повідомив, що Dragon Capital вже надав банку субординований борг (Юнекс Банк 23 червня подав у Нацбанк документи на облік 48 млн грн субординованого боргу – ІФ), який зараз частково зареєстрований, а частково – в процесі реєстрації, і планує збільшити статутний капітал банку, щоб підтримати зростання активів.

“Цей банк зараз як стартап. Він був не в кращому стані, збитковий, тому там, звичайно, дуже багато роботи… Відчутні результати можна буде побачити через рік-два”, – заявив Фіала.

Серед зробленого за чотири місяці він виділив зміну Світеком 40% персоналу і головного офісу. “Банк поступово виводять на беззбитковість, розробляють нові продукти, прискорюють видачу кредитів, відбувається нарощування активів”, – зазначив глава Dragon Capital, додавши, що також є робочі плани в напрямку фінтеха.

Нагадаємо, що Нацбанк України 1 квітня 2021 року погодив придбання 75,01% акцій Юнекс Банку Фіалою через ряд компаній групи Dragon Capital і 24,99% акцій Іваном Світеком безпосередньо.

За даними НБУ, на 1 червня 2021 року за розміром загальних активів Юнекс-Банк займав 60-е місце (955,55 млн грн) серед 73 банків, що діяли в країні. За інформацією банку, на 1 червня його статутний капітал становив 292 млн грн.

Фото: pixabay