Речник ПЦУ заявив, що в злочинах росії проти України винен не лише голова РПЦ.

Речник Православної Церкви України (ПЦУ), архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) прокоментував ініціативу частини духовенства УПЦ МП щодо збору підписів за трибунал над єпископом РПЦ Кирилом.

За словами Євстратія, оцінити збір підписів однозначно він не може. І наводить причини “за” та “проти” позиції духовенства УПЦ МП.

Зокрема, серед недоліків позиції він називає покладання провини виключно на керівництво церкви, що відміняє колективну відповідальність; а також те, що голова УПЦ МП Онуфрій міг би критикувати Кирила та РПЦ набагато потужніше, а не так, як зараз.

Автор(и) звернення дуже багато уваги приділяють особі та діям Гундяєва, створюючи враження, ніби те, що сталося – його ОСОБИСТА провина. Тим самим, хоча можливо і не прямо, вони применшують чи взагалі не сприймають колективну і системну відповідальність всієї РПЦ і Митрополії МП в Україні («УПЦ»), як частини РПЦ (…) Автор(и) протиставляють позицію митрополита МПвУ Онуфрія і його співробітників – позиції Кирила та РПЦ. Однак, як я вже писав раніше, реально митрополит Онуфрій зробив МАЛО в порівнянні з тим, що він МОЖЕ і ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ був зробити. Навіть своє членство в Синоді він не використав НІЯК для того, щоби вплинути на ситуацію” — вказує Зоря.

Також Євстратій зауважує, що судити Кирила пропонується саме московській церкві, яка досі не відмінила рішення про розрив з Вселенським Патріархатом та ряд інших. Він  припускає, що можлива заміна Кирила на когось іншого в такому випадку не дасть ніякого результату.

“… чи не стане заміна патріарха РПЦ та вірогідна відмова від «русского міра» приводом сказати: «той патріарх був поганий, а тепер хороший, він любить Україну та бажає миру, тому ми всі лишатимемося в канонічній єдності РПЦ, ібо іначє нєльзя»?” — підсумовує він.

Водночас, Євстратій називає і плюси такого кроку від духовенства УПЦ МП: мовляв, церква визнаЄ роль Кирила у війні проти України; визнає, що доктрина «русского міра» – хибна і навіть злочинна» і що соборності в УПЦ МП немає.

Фото: Фейсбук