За останні тижні Євросоюз уже суттєво скоротив перелік країн із зеленої зони.

Європейський Союз поки не ухвалював формального рішення вилучення України зі списку безпечних держав у зв’язку зі зростанням захворюваності на COVID-19, але може це зробити.

Про це у себе на Facebook повідомив – речник МЗС Олег Ніколенко.

«Європейський Союз поки не ухвалював формального рішення. Водночас, МЗС України раніше вже повідомляло, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу. Брюссель переглядає список країн що два тижні та коригує його в залежності від розвитку епідемічної ситуації», – зазначив Ніколенко.

Він констатував, що епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні й нагадав, що за останні тижні Євросоюз уже суттєво скоротив перелік країн із зеленої зони.

«Деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян», – констатував речник МЗС.

Як акцентував Ніколенко, у цьому контексті важливо розуміти, що:

  • У разі ухвалення, рішення ЄС про виключення України із зеленої зони не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться.
  • У разі ухвалення, рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні.

“Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого списку” ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік”, – підсумував Ніколенко.

Нагадаємо, раніше міський голова Києва Віталій Кличко запевнив, що столиці вдасться цьогоріч уникнути жорсткого локдауну.

Фото: facebook