Роман Ратушний був активним учасником подій Революції Гідності, хоча на той час йому було лише 16.

Світлана Поваляєва, мати громадського активіста та учасника Революції Гідності Романа Ратушного, який загинув на фронті на початку червня, передала каску сина з Євромайдану до Музею Майдану. Про це повідомили у Національному музеї Революції Гідності.

Зазначається, що розписана біла будівельна каска зберігалася вдома у Ратушних як артефакт з Майдану та мистецький витвір, адже на ній, за словами Світлани, “цілий сюжет майданівської епопеї: Український дім, шини, “Беркут”, вогонь”.

Київ Media

То ще був момент, коли ми наївно думали, що ніхто не буде з вогнепальної зброї розстрілювати людей у центрі міста і ці звичайні пластикові каски зможуть захистити”, – розповідає Світлана Поваляєва.

Коли розпочалася Революція Гідності, Роману було 16, він закінчував школу. У такому ж віці, в Революції на граніті в 1990-му брала участь його мама Світлана.

Жінка згадує, що син був на Майдані майже щодня, з перших годин протесту, розповіла Світлана Поваляєва.

Рома сприймав всі ці події дуже щиро і в глобальному векторі. Він вірив, що можна зробити все – просто треба брати й робити. Так було і з Протасовим Яром. В нього не було скепсису і зневіри, він був переконаний, що ми впораємося. І не потрібно нічого боятися – просто робити”, – ділиться вона.

Відомо, що артефакт розмальовували активісти “Мистецької сотні” Євромайдану.

Київ Media

 

Фото: Фейсбук